ACCES PREMIUM
De ce premium?
Parteneriat media
Seminarul National "Delincventa juvenila - o problema pentru justitie si societate" are loc la Sibiu, la final de saptamana
ELSA Sibiu organizeaza in perioada 31 octombrie - 1 noiembrie seminarul national cu tema "Delincventa juvenila - o problema pentru justitie si societate", la care sunt asteptati aproximativ o suta de participanti in fiecare zi.
Articolul continuă mai jos
Tema evenimentului va fi abordata din mai multe perspective, atat in ceea ce priveste aspectele juridice asupra minorilor care savarsesc infractiuni, cat si in ceea ce priveste aspectele psihologice, sociologice si teologice.
Evenimentul este realizat in colaborare cu Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Sibiu si cu Inspectoratul de Politie al Judetului Sibiu.
Printre speakerii care vor fi prezenti la eveniment se numara domnul Alin Les, presedinte al Societatii Romane de Criminologie si Criminalistica - filiala din Sibiu, si parintele Constantin Necula, profesor la Facultatea de Teologie ”Andrei Saguna” din Sibiu, autor a peste 50 de volume, plasate in topul celor mai vandute carti.
--
Acest material este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale, conform termenilor și condițiilor de furnizare a serviciilor avocatnet.ro. Conform legislației în vigoare, este strict interzisă copierea, reproducerea, redistribuirea, republicarea sau orice altă formă de reutilizare a acestui conținut, integral sau parțial, fără consimțământul scris al avocatnet.ro. Nerespectarea acestor prevederi poate atrage răspunderea civilă, contravențională sau penală.