Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Intrare in CIC dupa concediu de odihna (este permis)?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Intrare in CIC dupa concediu de odihna (este permis)?

Buna ziua, sunt in situatia in care termin concediul medical de sarcina zi lauzie la data de 31 ian. Dupa aceasta data imi planificasem sa-mi efectuez mai intai zilele de concediu de odihna restante pe 2010 (20 zile lucratoare) si abia apoi sa intru in CIC.

Ar fi o problema in a face asta? Sau este obligatorie intrarea in CIC imediat cum trec cele 126 zile?

Multumesc anticipat.
1. Puteti sa intrati in CCC oricand doriti dvs., pana la implinirea varstei de 2 ani a copilului.
2. Puteti sa luati CO inainte de CCC.
Va multumesc pt raspunsul atat de prompt!