avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate prepelita mariana

Activitate prepelita mariana

Răspuns la discuția incalcare hotarire judecatoreasca
va multumesc d-na avocat
Răspuns la discuția incalcare hotarire judecatoreasca
da i-am amenintat dar acum baiatul imi zice ca nu mai vrea la mine vrea la tatal lui nu stiu ce sa fac ajutati-ma macar cu un sfat va dati seama am primit un telefon ca a plecat de la tara cu fosta cumnata care e bolnava psihic si conduce 400 de km vine de la sibiu ei chiar fac ce vor viata copilului e in pericol sau asa consider eu sa nu mai vorbesc ca a luat-o si pe surioara luio cu el care are 4 anisori fetita e din a doua casnicie
fostul sot a dus copilul la mama lui la tara cu acordul meu si acum nu mai vrea sa mi-l aduca am hotarire definitiva si irev pt minor ce trebuie sa fac unde sa ma adresez copilul are 15 ani? nu am mentionat ca a fost la mine copilulpina acum o sapt dar a vrut si el sa mearga la bunici si uite unde s-a ajuns
Răspuns la discuția poprire abuziva
angajatorul zice ca nu-mi poate da banii cash pt ca am cont poprirea e pe toate conturile din care unul este de debit celelalte sunt goale dar de 4 luni banii mei din cont nu sunt va rog sunt disperat am 2 copii minori am datorii la lumina la gaze #-o#-o
Discuție poprire abuziva
va rog ajutati-ma unde trebuie sa mai merg am fost la banca si de acolo mi-au spus ca dupa ce achit tot creditul adica 32000 lei mai pot sa primesc salariu unde s-a mai pomenit asa ceva ?
?spuneti-mi si mie ce sa fac de 4 luni nu i-au nici un ban#-o
am uitat sa specific platesc si eu la chirie jumatate si la toate cele ce vin de plata iar alte plati cum ar fii gazele si televiziunea prin cablu le platesc numai eu nu le cer nimic si nu e bine nici asa
daca parintii mei nu imi fac o mutatie ce pretentii asi mai avea la altii si in ziua de azi cine face la chiriasi mutatie asa ca singur nu-mi pot face
crede-ti ca daca aveam alta posibilitate nu plecam eu va inteb din punct de vedere legal si astept un raspuns de la un om competent nu de la un utilizator ptr ca daca plec sa stau cu chirie tot fara forme legale sunt si uite asa material nu-mi permit sa-mi cumpar o casa a mea cum suntem multi tineri iar fetita tot nu o pot inscrie la gradinita si uite asa din cauza la niste alcoolisti care nu mai au control o sa ajung la politie ca nu ma mai inteleg cu ei
Răspuns la discuția poprire abuziva cont de debit
va multumesc ptr raspuns un avocat de unde sa iau si contestatia unde trebuie facuta
buna ziua parintii mei au contract de inchiriere pe o locuinta unde si locuim impreuna , dupa ce m-am casatorit mama mea a tot insista sa fac mutatie la sotie pt a plati mai putin la icral chirie am facut asa cum a vrut ea si cu tatal meu
dar acum dupa doua trei pahare mai mult incep discutii si amenintari ca ne dau afara ca nu avem mutatie ba mai mult tot ei cheama si politia si politia ne gaseste tot pe noi vinovati ca stam fara forme legale mentionez ca adresa din buletin este cea a soacrei mele ce e de facut fetita are 3 ani si nu o pot inscrie la gradinita aici ca nu am mutatie cu parintii mereu certuri eu sunt ff bolnav am nevoie de ff multa liniste dar parintii nu tin cont de asta ce e de facut?