avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 176 soluții astăzi
Forum Activitate vijeliesorin

Activitate vijeliesorin

deci dupa cum am inteles ca nu mi se suspenda dreptul de a conduce
deocamndata am tot incercat cu sotia sa lasam de lanoi dar simntim ca am ajuns la capatul puterilor si nu stim ce sa facem sa nu ajungem in cine stie ce situatie ,eu vreau sa ofer copilului o educatie foarte buna chiard daca eu nu am avut parte de asa ceva din partea parintilor mei
deci sa ma scuzati mai pe intelesul meu imi ia permisul de tot sau doar 2-3 luni
deci sa inteleg ca nu sint pasibil de amnarea permisului ,copilu nu a stat nici o 1zi in spital ca nu are nimic decat o simpla zgarietura si doctori au zis sa il lase 2 zile si ei au refuzat
suspendat pe cate luni ?
am lovit un copil pe trecerea de pietoni ,copilu nu a patit nimic ,am fost cu el la spital ,si nu a avut nimic decat o simpla zgarietura ,eu avand o viteza de maxim 10-15 km la ora ,acum stau si aud tot felul de povesti care ma aduce pe calea disperari .
as vrea sa precizes ca parinti nu au nevoie de nimic de la mine am ,vb cu ei si mi au zis sa stau linistit ,a zis ca bine ca copilu nu are nimic .
as vrea sa stiu acuma ca-m care ar fi urmarile adica ce se poate intampla in contiunuare ( ce sactiune as putea sa primesc )
permisul mi sa retinut eliberandumi dovada pe 15 zile dar ma sperie ca pe dovada scrie in felul urmator "a comis accident rutier soldat cu ranirea unei persoane"
si am inceput sa dau telefoane pe colo pe colo si pe la ce cunostinte am fost sa rezolv si eu mi au zis ca imi suspenda drpteptul de conducere ,chiar asa sa fie sau au vrut oameni sa scoata mai multi bani de la mine ,
tin sa mentionez ca nu dispun de bani
cu stima astept un raspuns
adica cum si fara a se ajunge in instanta
si pentru toti cei care tot zice sa inmbunatatesc relatia nui posibil asa ceva pentru ca ei nu vad decat bautura in fata ochilor si nu au nici un fel de scrupule .in final o sa imi caut pe undeva pe la tara cu chirie sau in cel mai rau caz ma voi muta la socrii mei care sint de nota 20 dar stau la tara departe de buc in rosiiori de vede si acolo e cam greu cu serviciul,ce sa fac ? datimi sfaturi va rog frumos ca sint disperat rau de tot
singurul minor din casa este copilul meu atat in rest fratele meu si sora mea sint majori
buna ziua la toata lumea ,povestea mea incepe in fel urmator : sintem o familie compusa din 3 frati ,sora mea nu locuieste cu noi,fratelemeu mai mic cand locuieste cand nu locuieste cu noi,eu locuiesc in apartamentul parintilor mei propietari de drept,inpreuna cu familia mea sotia si copilu nostru in unul din dormitoare ,ap este cu 3 camere confort unul sporit,problema este ca nu ma mai pot intelege cu parinti mei deoarece acestia sint foarte mari consumatori de bauturi alcolice si se bat intre ei(tat o bate pe mama),injura fac scandal la orice ora din zi si din noapte adica cu alte cuvinte eu nu miam mai vazut parinti treji de luni bune ,bea si mama si tata foarte rau ,am chemat politia in nenumerate randuri ca sai potolesc dar degeaba ,de la o vreme incoace a inceput sa ma amenite ca imi da cu toporul in cap noapte in somn ,ma injura ma insulta si nu vreau sa imi pun mintea cu ei pentru ca eu cred ca nu judeca , ce pot sa fac eu sa fiu sigur ca nu ma pot da afara din casa ,atat pe mine cat si pe fratele meu ,dar si sora mea sa aiba drpetul oricand sa vina acasa , cu chirie nu prea pot sa stau ca este chiar foarte mare ,si nici nu vreau pentru ca nu mi se pare corect ca sa facii copi si duapia sai dai pe strazi din cauza alcoolului mentionez ca eu imi platesc datorile lunare ce vin de la ap ,va rog frumos sa imi dati un sfat util ce pot sa fac ,ca ,cu ei am tot incercat sa vb si nu mai sint de inteles ei tot o tin a e casa lor si ca ma vor da afara din casa ,astpt indrumarile dv va multumesc