avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 203 soluții astăzi
Forum Activitate lara_lar20@yahoo.com

Activitate lara_lar20@yahoo.com

multumesc pt info=D>
Răspuns la discuția capital social
Capitalul social al unei soc este format din totalitatea aporturilor in numerar si in natura ale asociatilor care participa la constit soc.
Răspuns la discuția capital social
:oops:eroare #-o aportul poate fi in numerar, in natura-adik bunuri imobile, mobile corporale sau incorporale si treb sa fie evaluabile d p d v economic; si aport in munca si acesta este permis numai in cazul asociatilor din soc in nume colectiv si asoc comanditati din soc in comandita- si, in acest scop aportul in prestatii in munca/servicii trebuie evaluat si precizat in actul constitutiv.
Răspuns la discuția Bani de la APIA blocati...
chiar interesant... eu am lucrat cu contract pe o perioada determinata la APIA...tocmai pt a introduce datele fermierilor mici in program in jud TR si din cate stiu aceste demersuri de faceau pana in luna mai , nu stiu exact, cert este k noi aveam termen pana pe 9 iunie sa introducem datele fermierilor in program, date care ajungeau direct la Buc pt a se da acceptul. Si, din cate stiu de cei carora nu le-am introdus dosarele deoarece au intarziat si le-au depus mai tarziu treb sa se ocupe angajatii apia, funct pub de acolo dar si acestia au avut un termen limita. :(
Răspuns la discuția capital social
la formarea capitalului social asociatii pot veni fie cu
--->numerar (bani)
--->fie cu bunuri- dar care treb evaluate inainte
Discuție SNG
Cum se poate afla daca sunt posturi scoase la concurs in judetul in care vrei sa fii repartizat??? se poate afla inainte de a intra la SNG sau doar dupa examenul final???:">
:)ms ms..sunt interesata pt k sunt in ultimul an de fac si ar km trebui sa iau o decizie..ce sa urmez...si ma interesa SNG / jurist:)
multumesc pt raspuns :D
:">se poate practica aceasta profesie doar cu studii juridice terminate? sau este obligatoriu sa urmezi si cursuri/ stagiatura
cazul a fost mediatizat pe renumitul OTV iar cel care a avut de suferit este o ruda...acele inregistrari de la tv se pot folosi?