avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 743 soluții astăzi
Forum Activitate puffy_25

Activitate puffy_25

Răspuns la discuția Sfaturi de divort
Va multumesc foarte mult pentru raspuns dar eu stiu despre el doar ca este in Austria nu stiu unde lucreaza sau unde are domiciliul din discutiile pe care le-am avut la telefon este interesat sa divorteze dar nu se va prezenta la divort din motive financiare.Mentionez ca:la inceput am deschis practica de divort impreuna si la dosar se afla cererea de divort semnata de catre sotul meu inclusiv la registratura la judecatorie a semnat cererea si a platit taxa de dosar. Cu respect Lorena
Buna ziua,sunt casatorita de 8 ani dar de 2 ani am parasit caminul conjugal de un an incerc sa divortez prima oara am incercat fara avocat am depus actele impreuna dar sotul meu nefiind in tara nu sa prezentat la primul termen el avand domiciliul in Austria intre timp am parasit si eu tara si mi-am angajat avocat m-am prezentat la primul termen dar judecatorul a hotarat sa fie cautat la evidenta populatiei si sa se dea anunt in ziarul local.La urmatorul termen nu ma pot prezenta iar avocatul imi cere sa ii fac o procura la notar in Italia cu apostila ca sa ma reprezinte dar domiciliul meu este tot in Romania sunt nedumerita de aceasta cerere deoarece am semnat un contract cu avocatul sa ma reprezinte mentionez faptul ca nu avem copii si nici bunuri de impartit. Va rog sa imi dati un sfat. Cum ar trebui sa procedez sa se incheie cat mai repede in cazul in care sotul meu nu se prezinta la proces. Va multumesc anticipat