avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Activitate dionis_31

Activitate dionis_31

Am obtinut definitivatul in anul 2004, dupa care am mai lucrat 3 ani (timp in care am sustinut, in oct.2006, o prima inspectie pentru gr.2). In 2007 am plecat din sistem si am revenit anul acesta (septembrie 2011) ca prof. titular de matematica si vreau sa imi continui perfectionarea prin inscrierea la gradul 2. Desi in unele judete mi se spune ca trebuie sa ma inscriu acum, urmez cele 3 inspectii si pot sustine examenul in 2013, in judetul unde profesez mi se spune ca abia in 2014 pot sustine examenul.
Nu inteleg de ce nu se pot sustine 2 inspectii intr-un an ca si pana acum?!
Răspuns la discuția USH si SNG
Ce inseamna diploma delicenta valabila? Doar n-o emit eu
Discuție USH si SNG
Cei care au terminat Spiru Haret se pot inscrie la concursul SNG?
Am primit NUP de la procuror :love2: :dance3: :dance4: (sa-I dea D-zeu sanatate). Ce e de facut mai departe? Mentionez ca acusica se implinesc 3 luni.
cere o recalculare
Urmeaza sa primesc raspuns prin posta? Ce voi primi? UP, NUP, SUP?
Dosarul a ajuns la parchet acum cateva zile. Am sanse sa-mi recuperez permisul pana in iulie (cand se implinesc 3 luni)? Daca rezultatul recalcularii este sub 0,8 , in ce conditii procurorul il poate trimite in instanta? Daca il retrimite la politie cu NUP, care este procedura si ce trebuie sa astept?
da, recalculare
Cine? Cand? Politia sau procurorul? Din momentul primirii dosarului, cat dureaza pana ce procurorul......(nu's ce trebuie sa faca)?
In urma contestatiei a iesit sub 0,8. E posibil ca procurorul sa nu accepte aceste rezultate? Ce urmeaza?