avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Activitate violettt66

Activitate violettt66

Pentru taierea nucului trebuie sa va adresati Directiei Agricole din localitatea dvs, cu o cerere, dupa care vi se da un aviz de taiere. Trebuie sa cumparati 5 nuci tineri si sa-i plantati undeva unde va este permis. Nu este asa de periculos nucul incat sa-l taiati, doar nu dormiti/locuiti la tulpina lui, sub coroana. Se poate toaleta, ingriji frumos si va puteti bucura de roadele lui multi ani. Romanii sunt obisnuiti sa taie tot (nu ma refer in speta la dvs si la modul general).
Daca societatea nu are salariati, este valabila informatia ca se plateste suma ca la persoanele fizice? Ce documente trebuie depuse si unde? Multumesc.
A mai fost taiat nucul? Ma intereseaza problema.

Multumesc pentru sfat.
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
elena999 a scris:

violettt66 a scris:

Imi cer scuze ca intru cu subiect care pe voi nu va mai intereseaza. Daca stiti din anii trecuti, cei ce nu iau grila, li se returneaza o parte din bani?


Nu se returneaza nimic...Dar poti sa suni la secretariat poate fac anul acesta o exceptie:)


Multumesc, Elena.
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Imi cer scuze ca intru cu subiect care pe voi nu va mai intereseaza. Daca stiti din anii trecuti, cei ce nu iau grila, li se returneaza o parte din bani?
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Tot acolo sunt...
[ link extern ]

Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
[ link extern ]

grile si barem... la mine a fost nasol...:(
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
pentru Iasi

[ link extern ] /

examenul incepe la ora 9
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
juris197 a scris:

Buna tuturor! Am o intrebare..e cineva care da examenul de admitere la iasi si are idee pe unde ar fi salile de sustinere? Eu am sunat la INPPA si mi-au spus ca lista se va afisa cu 48 h inainte pe site, insa vad ca cei de la Bucuresti au aflat deja.

Multumesc si bafta la examen!


Examenul se sustine la Universitatea Petre Andrei. Acum, faptul ca afli in ce sala esti repartizat, atunci cand ajungi la Universitate, nu cred ca este o problema.