avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Activitate paneu

Activitate paneu

Multumesc mult, "garbeaionicavioleta"!!!=D>
Maine intru in instanta, intr-o cauza preluata de la un coleg.
Instanta ne-a solicitat sa depunem niste acte la termenul de maine.
Am pregatit 2 exemplare, unul ptr. instanta si unul ptr. reclamant.
Ambele exemplare le dau instantei si instanta ii inmaneaza un exemplar reclamantului sau unul il dau instantei si celallat reclamantului?
Odata cu actele solicitate, dau instantei si delegatia?
Va muultumesc!
Sunt parat, e primul termen si trebuie sa depun intampinare... unde, cum.. la grefier, o inmanez judecatorului... Si apoi delegatia unde o depun? stiu ca trebuie sa am si buletinul cu mine...
Din ce am constat pana acum, in majoritatea cauzelor societatea este parata, in unele deja fostul meu coleg a depus intampinarea, reclamantul solicitand termen ptr a lua la cunostinta de intampinarea noastra, in altele suntem la primul termen la care trebuie sa depunem intampinare.
Va multumesc!
Buna seara!
De curand m-am angajat ca si consilier juridic la o societate comerciala.
Peste cateva zile urmeaza sa reprezint societatea in fata instantei si va spun foarte sincer ca mi-e teama de mor, instanta parca ma intimideaza, nu am experienta in instanta, cunostintele teoretice sunt una, practica e alta.
Ma poate ajuta cineva cu sfaturi, indrumari, procedura in fata instantei, tinand cont de faptul ca pana acum nu am fost niciodata in fata instantei, procedura in fata instantei imi este total necunoscuta.
Va multumesc frumos anticipat!