avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Activitate Florin Dimian

Activitate Florin Dimian

Răspuns la discuția iesirea din tara cu minori
nu ati citit bine intrebarea si ar mai fi ceva de adaugat,tatal este in puscarie cu un nume fals si cu actele expirate,am fost cu notar la el la puscarie dar nu poate sa faca o imputernicire cu un act expirat(cel original) si mai ales ca este si pe nume fals,iarsa faca cerere in instanta tinand cont ca este intr-o tara straina cam cat credeti ca ar putea dura?sa isi vada copilul si sa il aibe cu ea dupa 2 sau 3 ani,pana se da sentinta?ce ziceti.alta solutie va rog
buna seara,as avea si eu o intrebare,cam lunga,prietena mea are un copil cu fostul concubin,si copilul a fost in tara in vacanta de vara la bunici,ea este in spania la munca,va explic,tatal este in puscarie si nu poate sa faca imputernicire pentru ca are documentele expirate,deci ca rezultat decat ea ar putea sa faca imputernicire la bunici sau sa se duca ea sa il ia,ce se poate face mai exact si corect,copilul are pasaport,copilul este pe numele lui,va multumesc mult daca mi-at raspunde cat mai repede,in afara de sa isi ia trebturile tutoriale asupra ei fapt care ar dura foarte mult,ceva mai simplu nu stiu