avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters109653

Activitate ContSters109653

Răspuns la discuția Secvente ....
Dragi compatrioti:((...am primit un mesaj prin care sunt rugata sa nu mai postam melodii. Stiu ca este nedrept ca ne bucuram. Va rog asadar, sa incercati sa postati secvente ALB-NEGRU si daca se poate pe MUTE.

Va multumesc

Corina:sorry:

comunicat:

[ link extern ]
Răspuns la discuția Secvente ....
Somn usor :hugall:

[ link extern ]
Răspuns la discuția Secvente ....
Modele de urmat !=D>

[ link extern ]
Răspuns la discuția Secvente ....
Răspuns la discuția Secvente ....
Esti itr-adevar extraordinar ! Adica :
EXTRAORDINÁR adj., adv. 1. adj. colosal, enorm, excepțional, fabulos, fantastic, fenomenal, formidabil, gigantic, grozav, imens, infinit, neauzit, nebun, negrăit, neînchipuit, nemaiauzit, nemaicunoscut, nemaiîntâlnit, nemaipomenit, nemaivăzut, nesfârșit, nespus, teribil, uimitor, uluitor, unic, uriaș, (livr.) mirabil, (înv.) manin, necrezut, (fig.) piramidal, (arg.) mortal. (A avut un noroc ~.) 2. adj. v. colosal. 3. adj. v. titanic. 4. adj. v. cumplit. 5. adj. v. special. 6. adj. v. perfect. 7. adv. v. foarte. 8. adv. v. sfâșietor.

Mai pe scurt, esti tare !:D



[ link extern ]

ti-am spus ca te impusc...:D


:yeah:
Răspuns la discuția Sã mai și râdem
Tot la Radio Erevan...:

Blonda - Ce sa fac inainte de sex :
Radio Erevan : O baie, in prealabil..
Blonda-Daca nu am prealabil, pot sa fac in lighean ?!
Răspuns la discuția vreau sa deschid un cafebar
Va lipseste calificarea.:sorry:Deschideti SRL
Răspuns la discuția CONTABILITATE
Inspectorul va poate intocmi foi de varsamant.
Răspuns la discuția tichete


Doar despre tichete
- nu exista impozit pentru tichete de masa, ci impozit pe veniturile din salarii, prin salarii intelegandu-se toate veniturile in bani si/sau in natura obtinute de o persoana fizica in baza unui contract individual de munca (salariu de incadrare, prime, sporuri, stimulente, etc, inclusiv tichetele de masa);
- contravaloarea tichetelor de masa se va trece intr-o coloana distincta in statul de salarii, astfel incat sa se includa in venitul brut lunar, cu mentiunea ca pentru tichetele de masa nu se calculeaza contributiile sociale obligatorii conform art. IV lit. b din OUG 58/2010;
- fiind tratate drept venituri salariale, contravaloarea lor majoreaza venitul brut lunar in functie de care se calculeaza deducerile personale la functia de baza prevazute de art. 56 din Codul fiscal;
- implicit impozitul pe veniturile din salarii va fi mai mare (baza de calcul s-a majorat cu valoarea tichetelor de masa si/sau cu diminuarea deducerilor personale) si se va suporta exclusiv din venitul net al salariatului, care va incasa un rest de plata mai mic;
- pur si simplu impozitul pe veniturile din salarii majorat se suporta din salariul net cuvenit salariatului.
Răspuns la discuția Acum imi place acest cantec:
[ link extern ]

Aproape linişte, Nicu Alifantis

...cand nu vorbesc eu....:D