avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 390 soluții astăzi
Forum Activitate dsx

Activitate dsx

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
O sa scape cu greu doar daca are bani pentru un avocat foarte bun.Nu e chiar asa usor sa pui piedici unei anchete penale!Politistii nu sunt chiar prietenosi cu specimenele de genul asta.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
O sa scape cu greu doar daca are bani pentru un avocat foarte bun.Nu e chiar asa usor sa pui piedici unei anchete penale!Politistii nu sunt chiar prietenosi cu specimenele de genul asta.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Miroase atat de tare a teapa!
Cel mai probabil casa este pusa in vanzare la un pret mic.Nefiind intabulata nu se poate nota la OCPI precontractul.Probabil o sa mai vanda casa de 3-4 ori pana la implinirea termenului de incheiere a contractului autentic.Poate nici nu sunteti primul.Notarul la care ati fost l-a ales vanzatorul?Daca nu intabuleaza contructia in termenul agreat ce faceti?Ce motiv ar mai avea sa se agite sa o intabuleze avand banii in buzunar???!
Sunteti foarte naiv!
2 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
mishavanator a scris:

Am urmatoarea situatie.
Mama, impreuna cu amantul acesteia mi-au indoctrinat copilul timp de 2 ani continuu. Aceasta a inceput acum sa refuze sa vina spunand ca "nu ma simt bine" (asa a fost invatata). Mentionez ca mama are o condamnare penala, si m-a lovit de fata cu copilul (exista un caz penal trimis in judecata). De asemenea exista un caz penal in curs de desfasurare unde aceasta este acuzata de furt si delapidare (initiat de mine). Este un razboi total din care nu cred ca va castiga nimeni si va sfarsi cu inchisoarea pentru cel putin unul dintre parinti.

Cum pot proceda, in cazul acesta? Femeia aceasta nu merita sa-i fie mama copilului meu, este violenta si un real pericol.

Mentionez ca femeia a incalcat toate ordonantele impuse, a trecut peste plangerile penale deschise impotriva ei (nu cred ca se rezolva aceste plangeri penale pentru ca nu s-au respectat.... nu cred ca este trasa la raspundere, din cate mi-au spus toti avocatii... nu se trimit in judecata astfel de fapte) De asemena toate lucrurile pe care le-am detinut in casa au fost vandute sau instrainate.

Copilul meu traieste cu mama si amantul de frica si este indoctrinata in fiecare zi de acestia. CONTINUU. A ajuns sa creada tot ce le toarna acestia. Din pacate are doar 6 ani.

Ce pot face?? Protectia copilului spune ca nu se baga ca-si pierd serviciul, la fel si politia locala.

3 ani de chin si peste 10 ordonante presedentiale CASTIGATE de subsemnatul - care nu s-au respectat si pentru care am facut plangeri penale.



Stimate domn,

Nu prea aveti ce sa invatati din raspunsurile primite.
Sunt surprins de patima cu care anumite persoane isi varsa frustrarile pe forum, frustrari generate de propriile relatii prost gestionate.Nu e nimic pozitiv in asta.
Copilul dvs merita orice sacrificiu.Chiar si sa va umiliti daca asta va ajuta sa fiti impreuna cu copilul.!

O seara placuta!
Răspuns la discuția Accident teren joaca hotel Turcia
Eram acolo chiar dacă exista un afiș cu interzis părinților.
Copilul a sărit dintre loc amenajat pentru sărituri. Jos era o saltea.
Bună ziua,


Sunt în concrdiu în Belek la un hotel de 5 stele.Zilele trecute copilul meu de 5 ani a suferit o dubla fractura la mana stânga sărind de pe o construcție din locul de joaca.Prin construcție vreau sa înțelegeți acele chestii dedicate strict copiilor (4-12 ani în cazul de fata) pe care se cațără, urca pe scări etc.
Acum copilul este bine, am avut asigurare medicala, și are mana în ghips.
Întrebarea mea ar fi care este legislația în domeniu în Turcia?Care este răspunderea hotelului dacă exista?
Menționez ca eram la 2 metrii de copil atunci când sa întâmplat dar fiind un loc dedicat nu am crezut ca se poate întâmpla așa ceva.Mulțumesc.
Va rog sa ma ajutati intro problema.Afland ca angajatorul meu intentioneaza sa-mi desfaca contractul de munca am transferat cateva emailuri care imi erau adresate de pe adresa mea de la firma pe cea personala.Informatiile respective nu au ajuns si la alte persoane.Pot fi acuzat de ceva?Multumesc.

Va rog sa ma ajutati intro problema.Afland ca angajatorul meu intentioneaza sa-mi desfaca contractul de munca am transferat cateva emailuri de pe adresa mea de la firma pe cea personala.Informatiile respective nu au ajuns si la alte persoane.Pot fi acuzat de ceva?Multumesc.
Nu mai scrieti prostii!Unii chiar cred ce gasesc pe net!
Nici o banca nu da banii inainte la constructia prin programul prima casa!
Nu se poate construi pe terenul proprietate personala indiferent cum a fost dobandit!

Din conventiile semnate de Fondul de Garantare cu bancile a disparut sintagma contract de constructie care se gasea in normele de aplicare a legii, ramanad doar contractul de vanzare cumparare.Nu poti construi pe terenul tau in baza unui contract de vanzare cumparare deoarece constructorul nu are ce sa iti vanda la final (terenul,autorizatia,avizele si automat noua constructie iti apartin deja).
M-am lovit deja de aceasta problema chiar la [EDITAT]