avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1674 soluții astăzi
Forum Activitate flavia29

Activitate flavia29

Discuție Somaj
Buna seara am si eu o intrebare legat de somaj si acordarea acestuia.Sunt suplinitoare calificata(educatoare), in data de 15 iunie mi se incheie contractul de munca, prin intoarcerea titularului la post.In aceasta situatie am oare dreptul la somaj?specific ca am lucrat 4 neintrerupt.Multumesc!
Discuție Somaj
oare cat mai este acum somajul, la ce suma se rezuma?
X-(
Am inteles, multumesc frumos de ajutorul acordat.;)
sau macar cetateanul moldovean care acum locuieste in Franta sa faca o procura-imputernicire unui avocat care sa il reprezinte aici in romania, ceva de genul asta
multumesc frumos de ajutor, in consecinta cetateanul roman nu poate sa depuna dosarul? noi speram ca putem face o hartie in Franta pe care sa o atasam dosarului, fara a fi nevoie sa vina si cetateanul moldovean in romania...
in consecinta care este verdictul final?va rog sa ma ajutati
casatoria afost facut acum 2 ani...:(
un act care trebuie facut in Franta si cu care sa vina apoi in Romania, cred ca la ambasada trebuie facut nu?
Multumesc frumos, in Romania poate sa vina doar cel din Olanda ca el este cetatean roman si poate inainta actele de divort.mentionez ca nu sunt copii. Acum dorintza mea este daca este cumva un act TIP care trebuie facut.
Buna ziua! am si eu o rugaminte si va rog daca se poate sa ma ajutati...o casatorie oficiata in Romania respectiv Deva intre un cetatean roman si unu moldovean cum se poate desface, tinand cont ca unu este la studii in Olanda si celalalt locuieste in Franta.Se poate ca cel din Olanda sa mearga in Franta si sa faca acolo o hartie cum ca cel din Franta este de acord cu divortul si sa vina apoi in Romania si sa depuna dosarul de divort, precizez ca ambii sunt deacor cu desfacerea casatariei.Doar ca cel din Franta nu poate sa vina in Romnania. va multumesc!