avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Activitate horia33

Activitate horia33

deocamdata sediul este pe olari, nr.32, sector 2
din septembrie 2011 probabil se va schimba. Telefoanele la dispecerat sunt intre orele 9-11 de luni pana joi...se poate s anu raspunda nimeni, deoarece sunt f.f.solicitate...este un singur telefon pentru toti petentii din tara.
am adresa din buletin pe adresa pe care sunt parintii proprietari, in casa asta m-am nascut am crescut si d ecand m-am casatorit au zis s astau in alt aparte ca nu putem sta toti in aceasi casa....acum ei ..parintii..si-au facut o vila..apartamentul sta gol..cica vor s ail vanda dar d eun an nu au vindut..eu am doi copii misi si stau intr-o garsoniera....de curind mi-a expirat buletinul....mama a venit la sectia 10 si mi l-a schimbat pe adresa pe care o aveam deci aceasi cu cea a apartamentului care sta gol..dar a zis ca nu am ce cauta acolo...LEGAL NU POT S AMA MUT?..CHIAR DACA EI SUNT PROPRIETARI, EU AM BULETINUL ACUM NOU VALABIL 10 ANI....INSA EI AU ZIS CA NU POT S AMA MUT CA VOR SA IL VANDA....LEGAL NU POT S ASTAU ACOLO..DACA MA DUS SI MA MUT..ESTE LEGAL?....POT S AMA MUT CU FAMILIA?....CE SFATURI IMI DATI???..CE AR PUTEA S AIMI FACA?...POATE S AMA DEA AFARA?...DESI AM BULETINUL PE ADRESA CASEI..
ASTEPT UN RASPUNS
Cum pot sa fac sa ajunga in puscarie un "el" care inseala pe internet persoane..si am dat si eu sa vad cine este l-am sunat si a zis ca imi ofera un imprumut de 5000 euro cu acte la notariat..deci legal dupa el, l-am sunat d eciteva ori a raspuns si a ramas sa ma sune azi s amergem la notar s aincheiem contractul d eimprumut fara garantii ..pe 5 ani si cu dobinda de 15% pe an..cica....

Si vreau sa incep sa fac curatenie de asemenea elemente care invadeaza si profita de naivitatea celor amariti..TREBUIE INCEPUT DE UNDEVA...

CE TREBUIE SA FAC???
VA INTREB PE DVS. SI O SA VORBESC SI CU COMISARUL cIOCAN, DAR PINA ATUNCI VREAU SA STIU LEGAL CUM POT S AIL INVAT MINTE PE ASEMENEA ELEMENT...
ASTEPT UN RASPUNS
Cu respect,
Radu Horia Gavrila


AM ADRESA DE E-MAIL raducugavrila@yahoo.com ;
Răspuns la discuția bun aziua
va multumesc mult.
Ozi buna
Răspuns la discuția bun aziua
nu am platit tot..mai aveam de plata suma de 3500ron, dar banca nu a mai zis nimic, si acum deodata a intervenit firma de recuperare...dupa atitia ani..deci ce am citit aici...s-ar fi prescris suma...asa am vazut ca au zis unii avocati de aici, mai ales ca nu m-au informat de ce dobinzi,penalitati mi-au pus...cei de la firma de recuperare, conf legii 677/2001
Răspuns la discuția bun aziua
termenul final era de 3 ani..deci s-a incheiat in 2006, era un credit pt un calculator
Discuție bun aziua
Am avut un credit de consum la o banca din 1.10.2003, in valoare de 3500 Ron, si dupa atita ani EOS KSI m-au sunat azi acasa la ai mei, desi eu nu mai stau cu ai mei, dar adresa din CI este aceeasi, cu o somatie ca am de plata 8000 RON???, am cerut de la BC situatia mea unde la banca unde aveam din 2003 creditul de consum, scrie ca este "cont platit complet-cont cumparat de alt creditor, adica cei de la EOS..cred.
Nu s-a prescris suma din 2003..si cei de la recuperare am vazut pe lista de la BC, ca au cumparat datoria de 3500 RON, in 18.12.2008?..si azi m-au anuntat ca am de plata...8000 RON?....si foarte insistent.
Nu s-a prescris suma?..si de unde am atita de plata cind la Biroul de Credit, nu apar cu restantesub un an..0; in 1-5 ani, am o restanta care o platesc, si peste 5 ani..SUMA DE PLATA ESTE 0!!!..dECI LA EI S EPARE CA NU MAI AM DE PLATA?...
Va rog sa imi spuneti? Va multumesc