avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Activitate vlad.simion

Activitate vlad.simion

Răspuns la discuția Problema firma
Este pentru Legea 394... nu mai stiu exact!
Răspuns la discuția Problema firma
Va multumesc foarte mult pentru raspunsurile competente primite!
De mentionat este faptul ca sediu firmei este in sectorul 4... unde am inteles ca doamnele sunt mai "greu de motivat" si bineinteles mai putin dragute...
Răspuns la discuția Problema firma
Va multumesc tutror pentru raspunsuri.
Nu ma "deranjeaza" acea amenda pentru bilant, care din cate am inteles este de 1500 ron... ci cea de 120 - 140... de aceea vreau sa scap... Orice sfat este mai mult decat binevenit...
Multumesc anticipat!
Discuție Problema firma
Buna seara,

in aprilie 2009 am infiintat o firma, microintreprindere, cu 3% impozit pe profit (mare greseala intrucat nu am angajat nici un om pana acum si nici nu mai am de gand) si pana acum nu am depus nici un act, nu intrebati de ce... pura prostie... pur si simplu nu mi-am dat seama de regulile stricte...
Am eliberat o factura in aprilie 2009, si acum, cand m-am dus la o contabila adevarata mi-a dat niste vesti foarte rele...
Ce ma sfatuiti sa fac... in conditiile in care nu dispun de fondurile necesare pentru a iesi pe calea normala din aceasta situatie... (din cate am inteles am de platit impozitul, avans la cel forfetar, amenda pentru nedepunerea la timp a bilantului, actele contabile, declaratia la vector si... legea 395 unde am inteles ca amenta este intre 120 si 140 de milioane).
Ce as putea sa fac... cum as putea sa ies cel mai bine din aceasta situatie... faliment, sa suspend activitatea firmei... ??
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!