avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Activitate gabriel80

Activitate gabriel80

Răspuns la discuția contestatie amenda politia locala
Da, cu siguranță....ca doar instanta îl poate anula în urma contestației (nu am fost destul de explicit).
Esența rămâne dacă ceea ce eu invoc în apărarea mea este veridic pentru instanta de judecata în vederea anularii pv.
Apreciez răspunsurile!
Răspuns la discuția contestatie amenda politia locala
Va mulțumesc pentru răspuns, din ce am analizat politia locala conform deciziei nr11 din 19/06/2017 a ICCJ nu ma poate obliga sa comunic datele .....ceaa ce induce la faptul că pv nu este legal întocmit, adică nul.
Buna ziua!
am primit o amenda in cutia postala de la politia locala s6 , precum ca nu am comunicat datele solicitate prin informare nr....din data.. pentru a identifica utilizatorul auto marca...care se afla in data de... pe spatiul verde al dom public sector 6. / fapta comisa este prevazuta art 2, alin 5 din hcl 222/2016 s6 cu amenda ........
Va rog mult sa-mi spuneti ce articol al legii sa invoc in apararea mea (plangere contraventionala) ? Multumesc
Buna ziua, as dori un raspuns la intrebarea mea! Ce sanse am sa contest un proces verbal pe motiv ca nu am fost incadrat corect la articolul de care m-am facut vinovat ,adica eu am trecut pe culoarea verde a semaforului pe directia inainte dar ajungand in dreptul semaforului am observat ca s-a facut verde si la stanga si am virat la stanga cu toate ca eram pe banda de inainte(in opinia mea asta inseamna incadrare necorespunzatoare pe banda de mers),dar dupa virajul la stanga ma astepta domnul politist care mi-a intocmit pv cu trecere pe culoarea rosie a semaforului si implicit suspendarea permisului pe 30 zile