avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Activitate bianca79000

Activitate bianca79000

Ce se poate face din punct de vedere legal cand asiciatia refuza sa puna la dispoziție cerere pt a declara numarul de persoane din locuința si Adaugă un numar de persoane fals mult mai mare decat realitatea?multumesc
Buna ziua ,am o problema la care nu gasesc raspuns .Am un apartament proprietate pe care il închiriez .Vecina de dedesubt ,cu oarecare probleme psihice in permanenta imi terorizează chiriasii ca sa plece,cheama poliția …fara vreun motiv anume ..șamd Doamna in cauza nu este proprietar ,ap fiind pe numele soacrei .Exista vreo modalitate sa scap pe cale legală de aceasta Hărțuire ?
Discuție Succesiune
Buna ziua, poate cineva sa-mi spuna daca este adevarat ca succesiunea facuta intr-un an de la deces este considerabil mai ieftina?este vorba de un apartament evaluat la 60000 de euro.stiti ce acte ar fii necesare?multumesc mult
Răspuns la discuția Succesiune
Daca platesc in continuare creditu unde este ipotecat apartamentul banuiesc ca numai este nici o problema, dar mai sunt datorii pe care eu nu le stiu.cat despre asigurare a fost intrerupta pentru ca s-a intarziat cu plata si tocmai am aflat ca a incetat automat,asa e scris si in polita si nu cred ca mai putem schinba ceva
Discuție Succesiune
Buna ziua, daca poate cineva sa ma ajute cu un sfat,va rog frumos.problema mea este ca mama mea a decedat si de parca nu era de ajuns durerea am inceput sa primesc telefoane de la tot felul de banci unde ea avea de facut plati.cea mai mare problema este un credit la care apartamentul este ipoteca si asigurarea a fost suspendata .intrebarea mea este : ce se intampla cu toate aceste credite in conditiile in care eu nu pot face acum succesiunea? Va multumesc
Buna ziua

Caut raspunsuri aici pentru ca am gasit rezolvari foarte bune la alte probleme.As dori sa sparg un perete in apartament care nu este de rezistenta.Stie cineva care sunt pasii care trebuie urmati?Stiu ca am nevoie de un arhitect care sa faca proiectul.Daca cunoasteti un astfel de expert as ramane recunoscatoare.Multumesc anticipat
Răspuns la discuția pierdut contract de construire
Multumesc frumos pentru raspunsuri,am gasit Romconfort si am reusit sa depun cerere pentru un duplicat.Sunteti profesionisti=D>
Răspuns la discuția pierdut contract de construire
multumesc frumos.
va rog mult de tot daca poate cineva sa ne ajute si stie de unde pot sa cer un contract de construire al apartamentului deoarece numai gasesc originalul.Apartamentul a fost cumparat cu contract cec de la fostul icvl.Am mare nevoie de el deoarece am facut un credit si nu pot semna ipoteca si nici macar nu am observat pana acum ca nu e in original.multumesc mult de tot