avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters115952

Activitate ContSters115952

La sfarsitul lunii Septembrie am avut accident de masina iar vinovatul avea asigurare la Euroins . A doua zi am fost la sediul Euroins unde s-a facut constatarea si din fericire au acceptat sa imi duc masina la reprezentanta( precizez faptul ca eu am masina Dacia Sandero de 1 an de zile iar vinovatul Renault 95`) . Masina a fost reparata in 3 saptamani paguba fiind de 9600 Ron . Cei de la Euroins initial mi-au spuns ca plata se face in 15 zile , apoi 30.Am asteptat 30 de zile si nimic . M-am intors la sediul Euroins unde inspectorul care s-a ocupat de cazul meu si-a dat demisia iar colegul sau mi-a spus ca dosarul este lichidat si ca Euroins a aprobat doar 5000 Ron(acesta precizand faptul ca daca as fi avut masina la un serivice de-al lor aveam masina chiar si cu jumatate din plata) . Am facut reclamatie la CSA , acestia deocamdata nu au rezolvat nimic ,nu au primit nici un raspuns, si s-ar putea sa nu rezolve nimic. Peste o saptamana se fac 3 luni de cand nu am masina . X-(
Cat timp dureaza un proces ? Am sanse de castig ? Le pot cere despagubiri pentru ca din cauza lor nu m-am putut folosi de masina atatea luni si ca eu platesc totusi o rata lunara pentru acea masina?