avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Activitate dorcriss

Activitate dorcriss

Răspuns la discuția executare silita
executarea silita a fost trimisa de o firma de recuperare creante angajata de firma de telefonie mobila, apartamentul e pe numele meu si al sotiei, fiul este asociat dar i-a cedat partile sociale administratorului, pe ce bunuri se poate efectua executarea silita daca fima nu are bunuri mobile sau imobile, asta se poate verifica nu ? sau cum se poate dovedi ? contractul de comodat pe sediu este pe 10 ani incheiat in 2 ex pt comodant si comodatar se poate face un act aditional pe rezilierea contractului de comun acord astfel incat firma sa nu mai aiba sediul in apartament ? Cu multumiri
Buna ziua, v-as ruga sa-mi spuneti ce probleme pot sa intampin in situatia urmatoare: fratele meu care este rezident in strainatate a infiintat o firma in 2008 cu sediul in apartamentul meu. El este administrator iar fiul meu care este student, este asociat (doar cu numele). Din 2009 nu mai are activitate. Firma nu are bunuri mobile si imobile are cont bancar care este gol si blocat si are datorii la buget si la o firma de telefonie mobila care a trimis o somatie de executare silita pentru 25. 11 ac si imi cere sa anunt cand sunt acasa. Ce ar trebui sa fac si ce probleme as putea sa intampin eu sau fiul meu.
Cu multumiri
Răspuns la discuția Cum radiez autoturismul?
Va multumesc dar autoturismul A FOST instrainat........
Buna ziua, ma numesc CRISTEA Dorin si sunt din Bucuresti> Am vandut o masina acum 12 ani si i-am pierdut urma. Am facut un act de vanzare - cumparare de mana pe care nu-l mai am. Certificatul de inmatriculare si cartea de identitate le-am predat cumparatorului la vanzare. Prin urmare de 12 ani platesc impozit si nu mai detin nici un act al autoturismului sau vreo legatura cu acesta. Am rugamintea sa-mi spuneti ce posibilitate exista pentru a radia autoturismul.
Cu multumiri