avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 566 soluții astăzi
Forum Activitate batu jan

Activitate batu jan

Daca primaria amenajeaza aceste locuri pentru gratare ar percepe si taxe ?
si cum ar fi ele,de persoana,de gratar,de masa si cat ar pute fi maximul
M-am certat cu patronul acum un an ,de unde pot scoate cartea de munca?
As putea sa mai depun actele pentru somaj?
Discuție TAXE
Buna ziua,
Sunt angajat la Arcelor Mittal Galati si ca sa pot sa-mi satisfac un hobi (pescuit industrial) toti pescarii am fost obligati sa ne facem PFA-uri.
In declaratia estimativa declar anual un venit brut de 400 ron,din care 300 ron investitii iar 100 ron beneficiu.
Eu trebuie sa mai platesc la Casa pensiilor si la Casa de sanatate,tinand cont ca platesc la Mittal ?
Va multumesc anticipat.
Ma numesc Batu Jan si doresc sa aflu cand trebuie permis de conducatotr de ambarcatiune de agrement cu motor .Si eventual daca aveti extrasul din lege.
batu_jan@yahoo.comMULTUMESC ANTICIPAT.
1-]Numele meu este BATU JAN si as dori sa aflu daca in noua lege a pensiei se mai calculeaza si sporurile de care am beneficiat .
2-Daca am aniide munca numai in grupa speciala, stagiul militar cum se calculeaza,la grupa speciala s-au deosebita
Răspuns la discuția Cand pot beneficia de pensie?
=D> Multumesc mult
Sexul-masculin
Data nasterii-1961.25.oct.
Stagiu realizat-27 ani de grupa speciala ca otelar, 3 ani in grupa a doua ca strungar si stagiul militar de un an si patru luni.
1-Cand ies la pensie?
2-Cat o sami taie din pensie ca nu am cotizatia completa.
Va urez un calduros LA MULTI ANI !si sarbatori fericite!!!!
Răspuns la discuția legea pensiei
va multumesc , da presimt ca am dato in bara cu autodisponibilizarea mea acest GUVERN de.......e pus pe marirea anilor de munca, macar o zi as vrea sa vina boc numai sa STEA in fata comvertizorului si apoi sa zica daca este putin 50 de ani varsta de pensionare a unui otelar .
Discuție legea pensiei
in 15.12.2009 am iesit in autodisponibilizare am facut toate calculele sa ma incadrez la pensie in data de 25.10.2011, ma incadram perfect ca am lucrat 31 de ani ca otelar. Va rog sa-mi spuneti daca GUVERNU...schimba legea pensiei eu mai beneficiez de legea 226/2006 care se referea ,daca ai 25 de ani de grupa speciala si 50 de ani varsta poti iesi la pensie?