avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 290 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii TAXE
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

TAXE

Buna ziua,
Sunt angajat la Arcelor Mittal Galati si ca sa pot sa-mi satisfac un hobi (pescuit industrial) toti pescarii am fost obligati sa ne facem PFA-uri.
In declaratia estimativa declar anual un venit brut de 400 ron,din care 300 ron investitii iar 100 ron beneficiu.
Eu trebuie sa mai platesc la Casa pensiilor si la Casa de sanatate,tinand cont ca platesc la Mittal ?
Va multumesc anticipat.

Alte discuții în legătură

Pfa are salariu? arinna arinna La un pfa venitul brut obtinut este si salariul brut sau ele sunt diferite? Adica se declar ca aceeasi valoare sau diferit? (vezi toată discuția)
Pfa nuta_statache nuta_statache As dori sa-mi deschid un PFA. Am 45 ani, si momentan nu lucrez. Care sint taxele, darile, .... ce trebuie sa le platesc dupa infiintarea PFA-ului , unde / ... (vezi toată discuția)
Plata anticipata impozit pe venit+cass andreigabriela23 andreigabriela23 Sunt inregistrata fiscal din data de 10.09.2013 pentru activitatea de traducator si interpret autorizat.In urma deciziei de impunere anticipativa a impozitului ... (vezi toată discuția)