avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 230 soluții astăzi
Forum Activitate fleure_21

Activitate fleure_21

multumesc pt pareri
as mai avea de adaugat faptul ca maine se asteapta un raspuns de la noi, ceilalti 3, vis a vis de situatie,
deasemenea, in decursul a 8 luni de zile a mai fost nevoie sa se lucreze in 2 sambete, iar colegul in cauza a venit la munca fara sa se manifeste in alt fel.

si ceea ce am uitat sa spun este k sambata ar trebui sa se lucreze prin rotatie cate 2 oameni

multumesc
salutare!
trec preintr-o situatie epeciala as spune: adik compania la care lucrez a anuntat in urma cu 2 saptamani k vom lucra si sambata si se va recupera prin liberesambata lucrata. ieri, unul dintre cei 3 colegi pe care-i am a anuntat k el nu poate sa lucreze sambata pt k este adventist de ziua a saptea si la ei nu se lucreaza sambata. sefa a anuntat conducerea de la bucuresti si ei au spus k o sa mai discute, dar mai intai sa discutam noi si sa vedem ce solutii gasim. sefa a propus sa lucram sambata in locul lui. acum intrebarea mea este - ce atitudine sa adopt, ce solutie sa gasesc pt k nu imbratisesz ideea k 3 sa lucreze intr-un fel si al 4-lea in alt fel?

va rog, am nevoie de mai multe pareri