avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Activitate veron24

Activitate veron24

Răspuns la discuția Pensie militara
multumesc mult pentru amabilitate...totusi sper sa nu raman cu 480 de lei pensie si sa fie doar o gresala...:(
Răspuns la discuția Pensie militara
Sper sa nu va stresez ,dar nu am inteles exact anumiti termeni din primul mesaj,...imi puteti spune daca la cei 11 ani se adauga si cei 8 ani de pensie pentru invaliditate?sunt foarte ingrijorat pentru ca nu mi-a venit decizia de pensionare,in luna decembrie 2010 am avut pensia de invaliditate 1000 de lei,iar in ianuarie am luat 480 de lei.multumesc frumos,si sper sa nu va deranjez foarte tare..
Răspuns la discuția Pensie militara
multumesc frumos pentru raspuns,sunt nascut pe 23.01.1956
Discuție Pensie militara
Buna seara,am o nelamurire privind noua lege a pensiilor militare.
Sunt nascut in 1956 si am o cariera de 11 ani,am fost trecut in rezerva in 1991,iar din 2002 pana in 2010 am avut o pensie de invaliditate...Marea mea nelamurire e daca aceasta perioada de pensie anticipata respectiv 8 ani se adauga celor 11 ani de cariera,mentionez ca am implinit 55 de ani si vreau sa trec pe o pensie de serviciu,multumesc
Răspuns la discuția Certificat de urbanism
Multumesc pt raspuns,dar ma duc in fiecare zi la registratura sect 5 si ma tot amana...
Am depus actele necesare pentru eliberarea unui certificat de urbanism la un teren aflat in posesia mea la primaria sectorului 5,in septembrie 2009 si nici pana azi nu am primit un raspuns...eu stiam ca legea este sa primesti un raspun in maxim o luna...cum pot face sa obtin acel certificat pentru ca am nevoie urgenta de el..multumesc
Răspuns la discuția contract de ipoteca
Directorul mi-a spus ca firma pentru care am garantat a pus alt teren in ipoteca si astfel au scos ipoteca dupa terenul meu...e suficient un extras de carte funciara sa vad daca totul este in regula si daca terenul esti sau nu grevat de sarcini?multumesc
Am fost acum doua saptamani la banca si am intrebat un director daca creditul pentru care am fost garant ipotecar a fost achitat de cel pentru care am garantat si mi-a spus ca da, si ca ipoteca a fost radiata...Trebuie sa cer o hartie la banca sau ceva de genul asta ? sau ma pot duce sa scot un extras de carte funciara sa vad daca e totul in regula si terenul este lipsit de sarcini...

ultima data editat de veron24 pe data de Luni, 25 Ianuarie 2010, 14:39
Răspuns la discuția Extras de carte funciara

Multumesc,am fost acum doua saptamani la banca si am intrebat un director daca creditul pentru care am fost garant ipotecar a fost achitat de cel pentru care am garantat si mi-a spus ca da, si ca ipoteca a fost radiata...Trebuie sa cer o hartie la banca sau ceva de genul asta ?

Răspuns la discuția Extras de carte funciara
Multumesc frumos