avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 765 soluții astăzi
Forum Activitate geo.make

Activitate geo.make

in legatura cu ce am vorbit Duminica ,daca pagubitul nu depune plangere impotriva mea,se duce la asociatia victimelor strazii,dupa cum mi-a zis,acestia ii repara masina si da in judecata asiguratorul pentru asi recupera banii,se poate intoarce ceva impotriva mea avand in vedere ca aveam alcoolemie 0,19 la aparatul etilotest?
Va multumesc ! cred ca m-am linistit acum ,oricum ,Alcoolul dauneaza grav....tuturor!:hammer:
Din pacate a venit politia ...si-a facut datoria .Sant vigilenti!
am citit in Monitorul Oficial ,dar nu scrie nimic de alcolemie.Pe mine ma intereseaza daca polita mea de asigurare RCA ii repara masina omului pe care l-am lovit avand alcolemie 0,19 la aparatul etilotest.
valabil pana la 09.02.2010
in intersectie am trecut pe culoarea rosie a semaforului ,dar care nu functiona ,m-am tamponat cu un taxi care circula pe culoarea verde ,pe drumul cu prioritate ,nu sunt vatamari corporale ,dar i-am avariat masina La fata locului a venit politia rutiera ,am avut alcolemie 0,19.polita de asigurare RCA a mea este valabila pentru ai repara masina avariata a celui pe care l-am tamponat?Va multumesc!