avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 242 soluții astăzi
Forum Activitate alexero

Activitate alexero

Răspuns la discuția Partaj complicat?
Va multumesc din suflet pt raspunsul dvs.Mi s-a parut cel mai aproape de ceea ce imi doream(gandeam).Din multitudinea de mesaje pe care le-am primit,al dvs mesaj pare sa fie cat mai aproape de adevar.Va multumesc
Buna ziua!
Ma bucur ca exista acest site si multumiri celor ce l-au lansat ci celor ce il folosesc.
Ma numesc Valeria si am facut se pare o prostie mai mare decat mine.Asa incepe povestea mea.In 1986 am primit un apartament din fond de stat.Locuiam impreuna cu fiica mea.Am fost chiriasi in acel apartament.In 1999 am cunoscut un barbat de care m-am indragostit.Imi parea cel mai,cel mai..........stiti si voi.In 2002 ne-am casatorit.Sotul s-a mutat impreuna cu noi(eu si fiica ce atunci avea 16 ani).Sotul nu avea nimic nimic.A venit cu o sacosa in casa.Dupa ce ne-am casatorit l-am trecut in spatiu iar apoi am cumparat apartamentul pe numele ambilor soti,pe care l-am platit in rate-in 2002 am platit 7 milioane lei.In 2009 decembrie am divortat .Acum ma pregatesc de partaj.Am fost absolut socata sa aflu ca fostului sot ii revine jumatate din apartament.Nu pot sa inteleg.El a venit de nicaieri si acum are jumatate din apartament?
Va rog mult sa-mi spuneti nu este nici un alt punct de vedere?Am ramas efectiv socata.
Altceva-in decembrie 2008 am cumparat cash o masina noua ce s-a trecut pe numele lui.La acea data eram in bune relatii asa ca n-am avut nici o obiectie.Apoi au intervenit problemele,certurile si am decis de comun acord sa divortam.
Fara stirea mea a luat masina a vandut-o cumnatului meu si apoi a disparut precum stiti voi in ceata.
Ce poate fi facut?
Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat si un punct de vedere sunt profund recunoscatoare.
Va multumesc din suflet si va rog sa fiti atenti sa nu treceti prin ce trec eu.