avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 493 soluții astăzi
Forum Activitate hobincu_elena

Activitate hobincu_elena

Mulțumesc!
O zi frumoasă!
Bună seara,
Am lucrat în proiectare în acord global între anii 1983-1989.
As dori sa știi, dacă obtin de adeverință în zcest sens ,se ia în considerare la calculul pensiei?
Mulțumesc!
Deocamdată mesajul este ca nu e înregistrat.
Mulțumesc
Bună seara, am făcut autorecenzarea,suntem doi membri, dar am primit o singura dovadă. De ce?Nu trebuie sa primească fiecare membru?A primit doar " capul familiei!E corect?
Mulțumesc
Mulțumesc tare mult,va doresc o zi plăcută!
Bună ziua,doresc sa demisionez dintr-un ONG,menționez ca sunt membru simplu ,dar sunt împuternicit prin act notarial sa reprezint asociația în fata justiției. Asociația nu funcționează practic,din 2012,e pe zero de atunci.Nu fac parte din Consiliul de Administrație și nu am nici funcție în această Asociatie. Vreau sa ies din această asociație,va rog sa-mi spuneți ce trebuie sa fac .Ajunge o cerere de mână către Consiliul de administrație sau mai trebuie sa merg și la notar?Mentionez ca sunt simplu membru al unu ONG,și împuternicit sa reprezint Asociația în justiție pentru care am un Act Notarial. Va intreb:prin simpla demisie din Asociație ,nu mi se anuleaza și acea împuternicire notariala ,ce ar trebui sa mai fac?Va mulțumesc

Bună ziua,doresc sa demisionez dintr-un ONG,menționez ca sunt membru simplu ,dar sunt împuternicit prin act notarial sa reprezint asociația în fata justiției. Asociația nu funcționează practic,din 2012,e pe zero de atunci.Nu fac parte din Consiliul de Administrație și nu am nici funcție în această Asociatie. Vreau sa ies din această asociație,va rog sa-mi spuneți ce trebuie sa fac .Ajunge o cerere de mână către Consiliul de administrație sau mai trebuie sa merg și la notar?Mentionez ca sunt simplu membru al unu ONG,și împuternicit sa reprezint Asociația în justiție pentru care am un Act Notarial. Va intreb:prin simpla demisie din Asociație ,nu mi se anuleaza și acea împuternicire notariala ,ce ar trebui sa mai fac?Va mulțumesc
Doresc sa aflu ce documente sunt necesare pentru a ma casatori cu un cetatean tunisian si unde este mai avantajos sa facem casatoria avand in vedere ca dorim sa locuim in Romania.

Multumesc

elena