avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 206 soluții astăzi
Forum Activitate costincristea

Activitate costincristea

Răspuns la discuția accident - cine este vinovat?
va multumesc pentru raspuns am pus aceasta intrebare pentru ca eu am fost cel vinovat din punctul de vedere al politistilor defapt singurul vinovat..mi-am dat seama ca este ceva necurat pentru ca inaintea noastra ajunsese un domn care din sursele martorilor vorbise cu cei care urmau sa investigheze cazul....am vorbit cu foarte multa lume care mi-au confirmat ca sunt nevinovat ceea ce sunt convins si eu....va multumesc din suflet
Am si eu o intrebare in legatura cu un accident..ieri am fost implicat intr-un accident de masina veneam dinspre giurgiu spre bucuresti pe DN eram pe banda a doua afara ningea pe cealalta banda adica prima banda aveam in fata o dacie logan la circa 50-60 m dintr-o data a venit o rafala de vand care a spulberat zapada avand vizibilitatea redusa am inceput sa reduc din viteza dintr-o data loganul din fata mea adica cel de pe prima banda a acrosat o duna de zapada dupa marginea drumului din ce cauza nu stiu poate ca nici el nu mai avea vizibilitate si a inceput sa se rasuceasca cu masina in fata mea asezandu-ze de-a curmezisul si pe banda mea am incercat sa il evit cat am putut dar l-am acrosat cu partea dreapta fata a masinii in partea lateral dreapta a barii din spate si aripa spate a loganului....in cazul asta am o intrebare cine este vinovat??? puteti trimite mail si pe costy_crc@yahoo.com Cu respect