avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 671 soluții astăzi
Forum Activitate gatyta

Activitate gatyta

pe primul semestru am dat examen din clasa conturilor 1,2 si 3...tot ce curpindeau ele...teorie,inregistrari contabile,etc...la mine la facultate,inainte de examen dam un test la seminar si unul la curs...daca iei minim 8 la ambele teste plus alte citerii,nu mai dam examen in sesiune si aia ramane nota la examen...si in primul semestru am dat la test conturile 1,2,3,apoi la examen am dat conturile 1,2,3.in semestrul doi am facut conturile 4,5,6,7,la test am dat conturile 4,5,6,7,iar la examen ne-a dat numai conturile 1,2,3 si absolut nimic din conturile 4,5,6,7.
dumneavoastra o stiti toata?
Astazi am avut un examen la contabilitate financiara.In semestrul doi am facut conturile din clasa 4,clasa 5,clasa 6 si 7.Azi l-a examen ne-a dat conturile din clasele 1,2 si 3,pe care le-am facut in primul semestru.In semestrul doi nu am facut nimic din ceea ce am facut pe primul.Este corect si normal sa ne dea subiecte cu materie parcursa acum cateva luni,adica semestrul 1,pe semestrul 2?noi toti ne-am invatat materia dupa semestrul al doilea...daca nu este corect .ce ar trebui sa facem in privinta asta?deoarece vom avea restante si le vom plati in toamna...
Buna ziua!as dori sa stiu daca cu programul prima casa,pot lua un apartament provenit dintr-o licitatie la o banca?deoarece am gasit un apartament cu 4 camere in jur de 45000 euro.multumesc anticipat
Sunt studenta in anul 2 si as dori sa imi deschid o mica afacere cu fonduri europene...Ma vor ajuta si parintii mei putin,insa vreau sa devin independenta...As vrea sa fac lucrul asta cu fonduri europene,insa nu stiu exact in ce consta asta,ce trebuie sa fac,ce conditii trebuiesc indeplinite,etc...Ma gandesc serios sa imi deschid o covrigarie in Bucuresti si nu stiu cum sa incep,ce ar trebui sa fac...V-as fi recunoscatoare daca m-ati da niste sfaturi si m-ati informa...Va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Schimbarea prenumelui!
M-am exprimat gresit..nu vreau sa il schimb si doar sa imi mai adaug un prenume..atat..am tot citit pe net pe diverse forumuri si multe persoane au spus ca au facut lucrul asta...
Buna ziua!As dori sa imi mai adaug un prenume,caci cel actual nu imi prea place.As dori sa stiu cum sa procedez si cam cat ar costa aceasta procedura.Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția lovire si fractura nazala
stiu cum sa il fac sa plece...ii spun cu frumosul si daca nu vreau ii pun pe masa copia cu certificatul medico-legal si ii dau termen pana pe 1 martie sa plece de bunavoie,daca nu fac reclamatie si isi va schimba fortat domiciliul pentru o perioada scurta la inchisoare...m-am gandit mult aseara si nu am de ce sa mai stau cu el nici macar o secunda...momentan este in germania cu un prieten sa isi cumpere masina prietenul si cand se intoarce asta voi face...multumesc mult de sfaturi mi-au fost de folos.probabil daca nu primeam asemenea sfaturi poate nu gandeam asa si nu faceam asta.sunt o persoana buna si niciodata nu ma gandesc sa ranesc pe cineva oricat de mult rau mi-ar fi facut si stiu ca gresesc dar asta sunt eu.acum mai mult ca niciodata sfaturile pe care le-am primit de la dumneavoastra m-au ajutat sa ma gandesc mai mult la mine si sa imi dau seama ca este o persoana demna de dispret care nu merita sa mai fac nici macar un mic compromis...VA MULTUMESC INCA O DATA.
Răspuns la discuția lovire si fractura nazala
el este student la drept si ma gandesc ca daca as face o plangere nu ar fi o pata in cazierul lui?nu l-ar afecta catusi de putin in viitoarea lui cariera de avocat sau notar?
iubitul meu,de fapt fostul iubit,m-a lovit cu palma peste nas cauzandu-mi o fractura,pe motivul ca nu ii dadeam atentie...noi locuim impreuna...suntem in bucuresti amandoi studenti,eu nu am unde sa ma mut in alta parte si el nici nu accepta sa plece el...nu am vrut sa merg mai departe sa imi scot certificat medico-legal,dar as putea sa il scot,avand in vedere ca fractura nu s-a vindecat complet...as dori sa stiu cam ce ar pati daca as face plangere...zilele mele de spitalizare sunt 3.