avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 691 soluții astăzi
Forum Activitate ionescu_elenaa

Activitate ionescu_elenaa

Răspuns la discuția Restituirea garantiei
eu nu am acces la extrasul de cont si mai exact imi puteti spune ce suma trebuie sa primesc?
Răspuns la discuția Restituirea garantiei
16% din 185 inseamna 25.5,adica mie trebuiau sa-mi dea159.5.. dv cum ati calculat?
Buna seara,am lucrat la o firma 17 luni si in CIM in afara salariului era adaugata si o garantie de 185 lei pe luna.Acum am plecat de la acea firma si mi s-au restituit bani de garantie 2060 lei,cam 121 lei pe luna pe motiv ca cei 185 lei sunt impozabili dar nu stiu cat la % este impozitul si nici nu mi s-a spus.banii nu apar pe fluturasul de salariu sau statul de plata.Cum pot afla daca este sau nu corect cat mi s-a dat.cum se calculeaza?
Discuție Plangere la ITM
Buna seara,as vrea sa aflu daca pot face o plangere la ITM pt ca firma la care am fost angajata pe perioada determinata nu imi elibereaza actele de care am nevoie pt somaj,mentionez ca au trecut 18 zile de la incheierea contractului si ca ultimul act aditional al CIM prin care mi se prelungea contractul de la data de 08.12.2009 pana la 31.01.2010 mi s-a eliberat pe 15.02.2009 si a fost semnat pe 15.01.2009.