avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 173 soluții astăzi
Forum Activitate georgetamariana

Activitate georgetamariana

Răspuns la discuția proces
buna ziua,in legatura cu un proces
painoi nu am mai fost de prin 1997 in comuna,de langa suceava,mama a avut probleme!ei nu neau platit chirie,dar sau inteles cu mama ca vor plati toate darile si vor plati bani asa fara acte!au venit cu o hartie de mana semnata in care mama a dat spre folosire nu spre vanzare casa cu pamantul dar ei in timp au inceput sa si scoata de la primarie acte pe numele lor desi n-au facut acte cu mama,iar la patru ani dupa ce mama a decedat sau facut proprietari,desi nu au nici un act legal!!la primarie si au facut actele lor dar cum nimic nu ma mira asta e!eu vreau sa stiu daca ei n-au platit cum pot sa rezolv!pai in prima instintare ei ne au trecut ca parati iar ei sunt reclamanti,de ce ,tata a zis ca sa inteles sa le dau niste acte pe care nu le aveau,certif, de deces a mamei ,apoi,certif de titlu de proprietate,si apoi m-am trezit ca ei vin cu o hartie de la notar ca noi,eu fartele si tata daca vom semna,(desi cel batran navea nici un drept si stiau),ca nu mai vrem nimic se rezolva tot.dar cum daca ei nu au platit ce sau inteles
aveau de platit o diferenta la casa si 10 mil pe pamant din97 dar ei n-au facut asta,iar acu dupa ce mama a decedat au zis ca au platit 4mil mamei desi nu e adevarat,4mil iau trimis tatalui dar mama era divortat si na stiut nimis si 2mil au trimis acu in2009 si au zis ca ei au platie valoarea pamantului,iar in adoua instiintare ziceau ca ei sau inteles cu mama la 8mil nu la10 si ei au achitat dar au mai trimis ei2mil sa fie tot in regula!!!,aveau o hartie de mana semnata ca ei au primistde la mama spre folosire casa cu anexele spre folosinta,dar ei au luat si au facut niste acte pe numle lor desi nu aveau voie!!!chirie n-au platit.am acte cum a mai vandut mama pamant si a facut acte dar astia au fost....reclamanta cand a vazut ca nui semnez hartia de la notar mi a zis ca ce nu am o locuinta ce mai vreau!eu am vorbit cu un avocat si a zis ca avem castig de cauza dar ar trebui sa ma duc acolo la suceava iar eu nu am putut am 2minore in itretinere
nu stiu cum sa fac!!fratele e in franta si el nu stie nimic pt ca el a plecat de acasa de 12 ani si nu a fost pe la tara.iar tata avut sa fie inclus,am trimis dovada ca el nu e mostenitor si au zis ca nu are drept dar ii trimit citatie!va mukltumesc
Discuție proces
mama a decedat,dupa ea stiu ca eu si fratele suntem proprietari,ne am trezit ca cei care au locuit in casa mamei de la tara se considera proprietari de drept si vor sa ia casa si pamintul aproape de casa,incluzandu-l si pe tata care n-are nici un drept,dar i se trimite citare la instanta.ce sa fac pt a nu mai primi el citatie si pt.a rezolva aceasta problema ,ei mintind instanta si ambele instintari nu se potrivesc una cu alta!!!!!!va multumesc
buna ziua,sunt o femeie cu 2 fetite minore la gradinita,lucrez si castig650lei,si160lei de latata fetelor=+80lei alocatia!mai pot primi alocatie monoparentala??????//va multumesc