avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Activitate mircea_c

Activitate mircea_c

Răspuns la discuția Asigurare obligatorie locuinta
Daca asigurarea pe care ai incheiat-o acum 3 ani include si riscurile prevazute in asigurarea PAD(dezastre naturale), nu mai esti obligata sa o inchei si pe cea obligatorie.....
Buna ziua.
Am lucrat la o societate de brokeraj pana la data de 19.11.2010.
Mi-am depus demisia in temeiul art. 79 alin. 8 din codul muncii, directoarea neindeplinindu-si obligatiile privind drepturile salariale.
In urma discutiilor purtate cu ea refuza sa-mi dea cartea de munca si salariul cuvenit.
Mentionez ca in fiecare luna mi-a virat salariul cu intarziere de cca. 10-29 zile.
Va rog sa ma ajutati cu un model de cerere!
Va multumesc!
Buna ziua.
Va rog tare mult sa ma ajutati cu un model de cerere de chemare in judecata!
Va multumesc!
Răspuns la discuția Infiintare Firma
Principala activitate va fi 6399 Alte activitati de servicii informationale n.c.a .
As dori sa stiu cate coduri CAEN secundare pot adauga.
Multumesc mult!
Va rog mult sa-mi spuneti cate coduri CAEN poate sa aiba o firma? Va multumesc
Puteti sa ne spuneti la ce firma aveti asigurarea CASCO?
Buna....daca ai o dovada scrisa k cei de la firma de asigurari ti-au spus ca nu mai ai nimic de platit poti sa-i dai in judecata si castigi procesul.....din pacate asigurarea casco este o asigurare facultativa(cat platesti esti asigurat).....daca daunele se ridica la o suma f mare poti aranja cu inspectorul de daune:D.....citeste cu atentie contractul de asigurare.......firma de asigurari nu este obligata sa te anunte, asta revine agentului de asigurare care ti-a incheiat polita.............
Multumesc mult!
Răspuns la discuția Asigurare RCA
La ce firma avea persoana respectiva rca-ul?....Asigurarea de raspundere civila auto se incheie pe masina, nu pe proprietarul acesteia, asa cum se procedeaza in strainatate......Daca firma de asigurari nu vrea sa acorde despagubirea, inseamna ca este in faliment, sau urmeaza. Cel mai bine ar fi sa va angajati un avocat care sa va reprezinte in proces si sigur il veti castiga.....Ar fi bine sa mergeti si la firma de asigurari sa va dea o explicatie.....motivul ca d-voastra nu apareti pe asigurare ca utilizator este absurd........
Va rog tare mult sa-mi raspundeti la o intrebare:
Facultatile de 3 ani in sistem Bologna(fara master), sunt considerate studii superioare sau studii de scurta durata?
Va multumesc!