avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 294 soluții astăzi
Forum Activitate mihaela1971

Activitate mihaela1971

multumesc
am un tataie care are fibroza pulmonara oare se incadreaza la vreun grad de handicap?
Răspuns la discuția Politie - retinere minor
Ca idee...exact dimineata s-a schimbat tura si culmea ...nu le-a dat drumul..ci i-a preluat altii care au intrat dimineata copilul culmea...nu bea si nici nu a baut vreodata dar ...fumeaza asta-i adevarul iar daca s-ar fi dus la discoteca mi-ar fi spus cu siguranta pt ca noi avem mai inainte de toate o relatie de prietenie si apoi de mama-fiu el niciodata nu a intarziat mai mult de ora 22.30 .....asa ca ....culmea chiar se poate ca politistii sa mai si abuzeze de functie...si ca idee tatal meu a fost toata viata politist bineinteles acum e la pensie asa ca stiu ca se mai intampla si d-astea... in fine incerc sa trec peste are si copilul partea de vina pt ora tarzie dar eu cred ca la cat a fost de speriat de situatie nu o sa mai intarzie niciodata,asa ca tot raul spre bine...
Răspuns la discuția Politie - retinere minor
va multumesc oricum pt ca mi-ati ascultat problema incerc sa trec peste iar fiului meu sa-i fie invat de minte ca nu are ce cauta seara dupa orele 23 asa mi se pare si mie normal dar in fine toti gresim.....
Răspuns la discuția Politie - retinere minor
da are 16 impliniti iar retinerea a fost facuta doar ca s-a aflat pe o banca la o ora mai tarzie fara vreun mandat sau alt act,mai mult aceasta retinere a durat 12 ore fara ca politia sa aibe vreun motiv (in-afara de lipsa bi)si mai ales fara sa anunte pe cineva din familie adica pe mine ca mama acolo a fost intrebat de ce stau pana tarziu ca daca aveau de gand sa fure ceva si multe insinuari d-astea copilul meu neavand niciodata de-a-face cu politia sub nici o forma niciodata
Răspuns la discuția Politie - retinere minor
d-ule avocat si chiar daca ar fi avut o umbra de indoiala asupra lui cu ceva totusi are 16 ani mi se parea normal sa fiu anuntata eu cel putin ca mama ca sa vedem ce s-a intamplat,lucru care nu s-a intamplat,de ce,?Nu a fost prins furand sau dand in cap la cineva .....politia romana cam face abuz de putere si nu mi se pare normal nu suntem pe timpul lui ceausescu acum avem si noi drepturi,oricum va multumesc mult pt interesul dvs fata de acest subiect deschis de mine
Răspuns la discuția Politie - retinere minor
va multumesc mult pt informatii chiar imi sunt de un real folos
Răspuns la discuția Politie - retinere minor
va multumesc mult pt informatie
Răspuns la discuția Politie - retinere minor
va multumesc mult aveti dreptate in privinta stabilirii identitatii in conditiile in care nu a avut un bi la el dar totusi 12 ore nu vi se pare exagerat nu omorase pe nimeni nu furase,etc?oricum va multumesc din suflet
Răspuns la discuția Politie - retinere minor
politia nu s-a prezentat si nici nu au avut vreun motiv de retinere singurul lucru a fost ca era tarziu(ora)