avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 723 soluții astăzi
Forum Activitate aniss46

Activitate aniss46

Buna ziua, spuneti-mi va rog care este subventia pentru crestere copil a unui angajat cu jumatate de norma! multumesc
Discuție cazier
Buna ziua,
Lucrez la o societate si am angajat o doamna in functia de "secretara" acesteia i s-a spus, nu stiu exact de unde cred ca de la finante sau de la politie ca nu are nevoie pt functia pe care o ocupa de "cazier", dvs. ce parere aveti, pentru toti ceilalti avem, urmand sa angajam si o femeie de serviciu, pentru ea am aceeasi intrebare...ii trebuie cazier pt dosarul personal? Multumesc frumos!
Discuție Salarii
Buna ziua,
Spuneti-mi, va rog foarte mult, au crescut salariile in 2012, exista deja aprobata aceasta lege?Care este... sau daca stiti cat este pt. sal. cu calificare sau pt cei cu studii superioare!
Va multumesc.
Răspuns la discuția Utilaje achizitionate
aniss46 a scris:

Buna ziua si La multi ani,
Am achzitionat in perioada anului 2011 "utilaje" pentru productia "tamplariei PVC", acestea au fost cumparate cu banul jos in baza unui contract de vanz-cump in care este stipulata si suma acestora, contract care este pe persoana fizica, am produs tamplarie pvc pe firma care o am, dar intampin o problema nu stiu cum sa le inregistrez, nu vreau neaparat sa le amortizez pt ca nu am factura fiscala pe ele insa as vrea sa le am in evidenta contabila, cum sa fac?este suficient o decizie de inventariere innaintea folosirii lor cu o comisie de inventariere formata din administrator si asociatul acestuia?sau am alta solutie? Mentionez ca nu st platitor tva.
In speranta unui raspuns, va multumesc anticipat!


Buna ziua si La multi ani,
Am achzitionat in perioada anului 2011 "utilaje" pentru productia "tamplariei PVC", acestea au fost cumparate cu banul jos in baza unui contract de vanz-cump in care este stipulata si suma acestora, contract care este pe persoana fizica, am produs tamplarie pvc pe firma care o am, dar intampin o problema nu stiu cum sa le inregistrez, nu vreau neaparat sa le amortizez pt ca nu am factura fiscala pe ele insa as vrea sa le am in evidenta contabila, cum sa fac?este suficient o decizie de inventariere innaintea folosirii lor cu o comisie de inventariere formata din administrator si asociatul acestuia?sau am alta solutie? Mentionez ca nu st platitor tva.
In speranta unui raspuns, va multumesc anticipat!
Buna ziua, avem un salariat cu un contract de munca cu 4 ore pe luna, functia de baza fiind la alta unitate de servici, cate zile de "concediu de odihna" are dreptul?
In speranta unui raspuns, va multumesc anticipat!