avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Activitate anemarybella

Activitate anemarybella

Dar concediul medical suspenda perioada de preaviz ?
iar daca iti dai demisia exista vreo sansa sa poti beneficia de somaj ?
Zilele de concediu se calculeza in functie de timpul lucrat pana la sfarsitul preavizului?
atunci cum trebuie sa procedej mai ales acum pt ca sunt in perioada de preaviz?
Eu am functie de conducere si de aceea este vorba de 30 de zile
In caz ca fac cerere de concediu de odihna si se aproba ce se intampla cu perioada de preaviz ?
Buna sunt Ana Maria iar ieri mi-am scris demisia , mia dat 30 zile de preaviz iar azi am citit undeva ca daca nu mi-am luat concediul de odihna aferent acestui an mi se poate da acum sau se poate compensa prin plata zilelor de concediu ramase .
Este adevarat ? si daca da ce trebuie sa fac ?
Buna sunt Ana Maria director adjunct la un magazin dintr-un lant de magazine de haine cu capital si patroni straini iar ieri unul dintre directori de pe romania invocand o gresala a unui coleg de-al meu din subordine de pe tura mea mi-a pus in vedere sa imi dau demisia si sa mai raman 30 de zile in firma sau ma va concedia am contractul incheiat pe perioada nedeterminata lucrez de 11 luni si sunt insarcinata in prima luna iar asta cred ca ie motivul pentru care vrea sa scape de mine .
Ce trebuie sa fac ca eu stiu ca nu are dereptu sa ma dea afara va mutumesc
Răspuns la discuția incheierea contractului de munca
Si daca angajatorul a aflat ca sunt insarcinata in prima luna si vrea sa scape de mine acum ce pot face
Buna ma numesc Ana Maria si pana azi am fost director adjunct la un magazin de haine iar azi dupa ce zilele trecute un coleg a gresit ceva mi sa pus in vedere sa imi dau demisia si daca vreau sa mai stau 30 de zile preaviz sau sa ma concedieze pe motiv ca eu raspund de angajati tin sa mentionez ca am avut contract incheiat pe perioada nedeterminata si sau implinit 11 luni de cand lam semnat
As vrea sa stiu daca sa procedat corect si ce as putea eu sa fac dat find ca nu a fost o gresala grava si nu am facuto eu ci sa intamplat pe tura mea