avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 375 soluții astăzi
Forum Activitate tao

Activitate tao

Daca politistul care se ocupa de caz nu are 'chef' sa il trimita tinand cont ca are toate datele pentru propunerea de neincepere a urmariri penale eu ce fac?
astept asa la nesfarsit?
Accidentul a avut loc in alt judet si eu sunt obligat sa trec de doua ori pe luna sa imi prelungesc dovada de circulatie
As dori sa stiu daca exista o lege in care este specificat clar in cat timp sunt obligati sa trimita dosarul la parchet.
La mine nu se pune problema de suspendare a permisului.
Am derapat din cauza poleiului si am lovit o alta masina.
Dupa ce o sa primesc solutionarea de la parchet ma duc si imi ridic permisul de la politie.
fac o cerere catre comandant?
sau ma prezint personal si vorbesc cu persoana respectiva?
astazi am fost personal la politie
inca nu au au facut referatul pt NUP
deci inca nu au trimis dosarul la parchet
in prima faza politistul care se ocupa de dosar mi-a zis ca il face in 3 zile
asta e Romania
referitor la nr mi-a zis ca ramane acelasi
sa fac o cerere de urgentare si la politie?
cererea o fac catre comandant?
Persoana accidentata a dat declaratie ca nu are nicio pretentie si dosarul a fost inchis la politie.
Mentionez ca dosarul a plecat de la politie si a ajuns la parchet de 1 luna cu propunerea de NUP.
Nr de dosar il am de la politie.
Cand ajunge la parchet primeste alt numar?
Cererea de urgentare o fac catre procurorul care analizeaza dosarul?
Buna ziua,

Am fost implicat intr-un accident din care a rezultat ranirea usoara a unei persoane. M-am inteles cu persoana respectiva, a dat declaratie ca nu are nicio pretentie iar dosarul a ajuns la parchet cu propunerea de NUP.
Ma intereseaza si pe mine cam cat dureaza solutionarea dosarului si ce as putea sa fac sa grabesc acest lucru. Mentionez ca dosarul a fost trimis de 6 saptamani la parchet si eu inca nu am primit nici un raspuns.
Accidentul a avut loc in alta localitate fata de localitatea de domiciliu eu neavand timp sa pierd 2 zile pe luna pentru prelungirea dovezii de circulatie si de aceea ma intereseaza sa grabesc lucrurile.
Va multumesc