avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 723 soluții astăzi
Forum Activitate cica elena

Activitate cica elena

Discuție Pensie de boala
Daca pe decizia de incadrare la grad de invaliditate nu scrie cu ce documente sa ma prezint la revizuire.Ce inseamna asta?Scrie codurile bolilor dar in fiecare an scria ce documente sa prezint la revizuire
Discuție Pensie de boala
Daca pe decizia de incadrare la grad de invaliditate nu scrie cu ce documente sa ma prezint la revizuire.Ce inseamna asta?Scrie codurile bolilor dar in fiecare an scria ce documente sa prezint la revizuire
Răspuns la discuția Usa vecinului de la balcon
Usa ma deranjeaza nu balconul ai inteles gresit.Sta toata ziua in usa si se uita la mine in curte.Poate sa faca usa prin fata casei el are usa in spatele casei.
Vecinul meu are usa la balcon care da sore curtea mea,Pot cere in instanta sa isi mute usa?Nu vreau sa se uite in curtea mea toata ziua.Multumesc
Răspuns la discuția bancnota deteriorata
Multumesc frumos
Buna ziua,am gasit o bancnota care are fereastra transparenta cu acvila decupata,o pot schimba la banca?Multumesc
Răspuns la discuția Pensie sau somaj
Multumesc
Răspuns la discuția Pensie sau somaj
Am un vecin care spune ca a luat si somaj din Italia avand si pensie.A zis ca a facut o intelegere acolo sa ii trimita somajul pe card
E legal sa primesti in acelasi timp pensie din Romania si somaj din Italia?Amandoua primite pe card.
Buna ziua,am cumparat vechile cantoane cfr,fara a ne vinde si terenul din curte.Am cumparat doar locuintele si pamantul de sub ele.Vecinii au construit ,s-au intins si pe terenul necumparat si pentru vecini am intrebat,eu nu am decat o magazie din lemn.Multumesc