avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 382 soluții astăzi
Forum Activitate stelalor

Activitate stelalor

dar p indemnizatia de crestere copil sa poate pune poprire?
dar termenul de subrogare la ce se refera?ce obliga debitorul la plata...a sumei totale ......prin subrogare.......
se poate pune poprire p indemnizatia de crestere copil?se poate negocia in cazul in care am primit o somatie k s-a procedat la poprirea pe venit?alocatia copilul se poate deasemeni popri?ma scuzati pentru termeni dak nu sunt corecti dar nu prea ma pricep la lucuri din astea....se poate discuta pentru a nu se pune poprire p venit?precisez k aceasta somatie e venita de la un executor judecatoresc.va multumesc
Răspuns la discuția datoriile la banci
parca asa mi s-a zis k dosarul e la un executor........am fost destul de ravasita in acel moment incat acum nu-mi pot aduce aminte....asa am retinut.executor judecatoresc.precizez k acasa am primit doar o somatie sa achit suma restanta adik aprox 400 ron.
Răspuns la discuția datoriile la banci
dar bunurile din casa dak nu sunt pe numele meu le pot evalua si la final le pot lua?sunt foarte disperat......nu stiu ce sa fac.....dar in situatia in care a ajuns dosarul meu la un executor(asa mi s-a spus) ce sa va intampla?
buna ziua
as dori si eu o lamurire in privinta datoriilor bancare.am restanta la o banca ce depaseste 100 de zile de intarzieri.am fost contactata de consultantii bancii si am explicat in nenumarate randuri k deocamdata situatia mea financiara nu-mi permite sa platesc....nu am venit am un copil de 1 an si k inainte de craciun am avut un deces in familie fiind vorba de tatal meu.am explicat k incepand cu luna aprilie voi incepe sa fac plati insa mi s-a spus k dosarul este la un executor judecatoresc si k dak nu voi plati se va ajunge la executare silita la toate bunurile mele etc....precizes k nu am absolut nici un bun ce-mi apartine mie......nici unul nu e p numele meu......ci al mamei mele....casa e pe numele sotului si in contract sunt precizata doar k avand drepturi egale cu sotul conform codului familiei.va rog mult dak ma puteti lamuri.ce sa poate intampla?sunt atat de disperata k doamne fereste imi vor lua din casa sau k mai rau imi vor lua casa......e posibil? datoria se ridica in total in acest moment la aprox 7000 ron......
buna seara.momentat sunt in concediu de crestere copil de pe data de 1.06.2009. am fost angajata din 01.03.2007 pe cartea de munk.nu am efectuat concediu de odihna nici in anul 2007 nici in anul 2008.in ce conditii pot recupera banii pe aceste 2 concedii de odihna pentru k nici nu le-am efectuat nici nu am primit banii p ele.mai am 2 copii de la 2 concedii medicale din perioada de inceput a sarcinii p care nu am primit banii....ce pot face unde ma pot adresa...?
am incercat sa vb cu angajatorul dar nu vrea sa discute cu mine motivand k am lucrat in locul acelor 2 concedii de odihna si oricum am fost platita.e normala o astfel de explicatie?va multumesc...va rog sa-mi raspunde-ti cat mai curand .....as dori o solutie la problema mea....