avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Activitate nicu2

Activitate nicu2

buna... ziua va rog mult un pic de ajutor in legatura cu somajul ;... am intrat la data de 11-4-2010.... am vechime [ 12 ani in cimpul munci legal ]...doresc o lamurirea cu ultima luna care este pe mai pentru luna aprile trebuie sa iau tot cum a luat pe luna martie ? de exp eu am luat 488 ron pe luna martie iar acum ultima luna de somaj care ultima viza este depusa pe 9-5-2011 nu inteleg de ce am luat doar 130

pe cupon spune asa: de la data de 1-30/04.2011 total plata

130 ron ? nu este greseala ... va rog mult ...ajutor va ms ...astep raspuns a ramas blocat normal trebuia sa iau tot 488 nu ?
cit mai este salariu pe ecomonie de la data de 1-1-2011 pentru someri ?
ce cod penal are cei care fac abuz de serviciu, fals in acte publice vreau sa fac o contestatie care un proces verbal va rog sa imi spuneti ce art ce cod de procedura aliniat ... e.t.c va multumesc
Răspuns la discuția ABUZ DE PUTERE
DOMNULE NUTZZU STIU CARE ESTE DIFERENTA INTRE PROCUROR SI JUDECATOR NU SINT EXPERT .. NICI NU AM ZIS DIN CAPU LOCULUI SINT UN OM SIMPLU ATIT DAR CE AI AVUT TU FATA DE MINE PLEC CU UN USOR AVANTAJ DACA CISTIG EU ESTE GREU DE SPUS TOTUSI SINT SANSE TREBUIE SA PORFIT DE ELE DACA ERA O INJURATURA NU ERA NIMIK DAR SA FI BAUTUT CU PUMINI SI E,T,C NU ESTE USOR DE UITAT
Răspuns la discuția ABUZ DE PUTERE
draga nutzzu se poate ai dreptate nu ai ce se le faci gaborilor in ziua de azi ... noi daca nu sintem zi de zi cu legea sintem neajutorati!!! dar ceva probe am poate tu nu ai avut nimik ... si daia nu ai putut face nimik domnule ... la mine difera putin cazul .. stiu ca este greu sa cistigi chair daca ai 100 % dreptate dar totusi poate ma ajuta cit de cit probele mici dar se poate daca este judecator sau procuror de caz sa vada si sa puna cap in cap se poate sa cistig fara probleme dar sa vedem cum iese astea este tara noastra slaba ... foarte ...
Răspuns la discuția intrebare
domnul gabi vb des cu amici mei dar totusi nu ma lasa usor cu gabori astia string probe ... am ceva ...isi multumesc mult pentru sfat un om de mare onoare ms domnule
Răspuns la discuția intrebare
a trecut ora domnule .. desi nu ma las asa usor se poate dovedi ca nu era in tura retine gaborul a trecut ora am procesul rabdare
Răspuns la discuția politia romana
cu ce masina lucreaza ei ? domnule catalin nu scrie asa incredere si ... desi nu era in acea masina era intr-o masina gen broscuta cu nr .... ramine ca proba desi nu era mai mult ca sigur in tura si apropo era putin ametit unul dintre cei doi sau mai bine spus bine dispusi orcum in procesul verbal a scris si numele lor AG .... X .. SE POATE VERIFICA USOR DACA ERAU DE SREVICUL DACA NU ERA TARE MI-E CA CADE CA ABUZ DE SERVICIU NU DOMNULE CATALIN ?

1- DATA DE 21 IANUARIE DOMNUL X LA CE ORA A IESIT ... DOAR ESTE UN REGISTRU DE CIND INTRI SI IESI ? NU ,,, SA VEDEM CE FACEA LA ORA 24 DOMNUL GABOR IN MASINA LOR PERSONALA .... CARE IA-M NOTAT NR IA-M COMUNICAT OFITERLUI DE SERVCIU!!! MA TOT DUCEA CU VB .. CA ESTE O MASINA A UNEI FRIME DE ... MDA FOARTE GRAV ... ADEAVRUL CA OMUL DE RAND DACA NU CUNOSTE BINE LEGEA DACA NU A AVUT DEAFACE CU ,,, I VINE GREU EU A STIUT BINE DOAR SINT GABORI DE DOI LEI TE ROG SA MA SCUZI DACA SCRIU CU CAPS LOCK
Răspuns la discuția politia romana
domnul catalin2823, am vb aici despre caz multi il stiu bine nu este cazul sa revin dar procesul verbal care l-a facut gabori este fals 1 la mana de ce spun astea ..!! pentru ca a dat-o in bara ..!! cu ce sa ma abia la mana ? daca eu la-m cominicat un caz
daca le faci bine gaborilor tu cazi porma de rau desi ce a fost de fapt 1- nu era in timpul servicului 2= se numeste abuz de serviciu am proba masina lor personala care erau nu erau in masina de POLTIE CARE O STIE TOATA LUMEA ...!!!
la-m vb destul de frumos ca am educatie de la parinti mei 3 dupa ce mi-a vb urit in strada .. mi- a dat o palma domnule mi-a vb vulgar ...!!! am decis sa ma duc la circa 8 de poltie era la 50 m de caz ... ce am facut eu RAU DOMNULE CATALIN ?

AM CERUT ASA 1= SA FAC O RECLAMTIE CATRE DOMNUL CMD
2= AM CERUT UN BON DE REGIS SA VAD CUM DECURG LUCURILE ESTE CUMVA INTREZIS CA FACI CERERE DE MANA CATRE ..!!! EU ZIC CA NU PROBE SINT MASINA LOR 2 - OFITERUL DE SERVICUL DIN DATA DE 21
3= CML CUM SPUNETI DVS ESTE CIT DE CIT BUN NU ? DOVDESTE CA AM FOST BATUT IN ZIUA DE 21 ... 4- NU ERA IN TIMPUL SERVICIULUI 5

DOMNUL OFITER CARE ERA DE SERVICIU I-A TELEFONAT LOR MAI ESTE ASTA IN CIRCA SI FACE RECLAMATIE CATRE CMD DE CE LE ERA FRICA OARE SINT BUNI AGENTI ? NU CUMVA ARE MULTE PACATE ..!!!,

EI A VENIT IN CIRCA SI MA LUAT LA BATAIE .. PUMNI ... PICIOARE .. CREZI CA MERITA IERTAT-I SI TOT EI FAC PE GROZAVI ... GABORI DE DOI BANI POATE IN CIRCA 8 SINT TOTUSI ...


SE POATE DOVEDI EXISTA UN REGISTRU ORA ... DATA CIND AI IESIT ACEST DOBITOC DE GABOR ... MI-A LUAT TELEFONUL NU MI-A DAT VOIE SA VB LA TELEFON ... CUM SA SEMNEZ PROCESUL VERBAL ? DACA AVEAM LA MANA CATUSE ... DAR TOTUSI ACOLO ERA UN DOMN CU CAPU PE UMERI PROBABIL MAI MARE IN GRAD ... LA TINUT DE MANA I-A DAT DE INTELES CA NU DEA IN MINE .... SI A PLECAT ACEL DOMN DE CE CA NU VRIOA SA VADA CE FAC MARDOI ASTIA DESI TREBUIE SA STRING PROBE ... NU SE POATE SA EI SI AMENDA SI BATAIE INTR-O CIRCA DE POLTIE CA DOAR NOI TOTI ROMANI I PLATIM SA NE APARE NU SE NE BATA MS PENTRU INTELEGERE DOMNULE CATALIN CHAIR NU AM SANSE ? ATUNCI SINTEM O TARA SLABA


SA VADEM CE ESTE DE FACUT ...
Răspuns la discuția ABUZ DE PUTERE
draga kvitta vad o poza cu dvs lucrati la mascati ? sinteti aia care intra la oameni si uita adresa reala ?