Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... politia romana
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

politia romana

sal : am un certficat medico legal acum ce trebuie sa fac am fost la mai multi avocati sa imi scrie [redactare ] .vreau sa i chem in instanta pe cei doi gabori de la sctia 8 sper suprindere mea mai facut un proces verbal care spune asa in data de 21.01 .2011 ... [retineti minte de capul locului ] desi ... revin la ora 00 sub ..eu aflindu-se pe str mihai bravu nr 186 ,,,a agresat expersii jignitoare si a amenitat cu acte de violenta respectiv : LASA CA TE BAT EU PE TINE ?...CARE AM SPUS CURVO ...MUSITO ...:">DROGAT-O ... DIN CAPUL LOCULUI GABORI ASTIA MINT MA TREZIT CU AMENDA DE 300 RON ... DAR DE FAPT S-A INTIMPLAT IN CIRCA 8 DE POLTIE DAR EI UITA CA EU AM CERTIFICAT MEDICO LEGAL ACOLO SPUNE CA AM URME DE CATUSE EI SPUNE CA-M AM REFUZAT SA SEMNEZ CUM SA SEMNEZ....DACA..!!AVEM CATUSELE ... VA ROG SA MA AJUTAT-I SA FAC REDACTARE CORECTA CUM SA PRETECUT DOARCE AM FOST LA MULTI AVOCATI CER MULTI BANI 300/ALTU 500 VREAU SA POT TIRMITE PE BAZA PROCESLUI VREBAL IN INSTANTA PE CEI DOI GABORI SI PE CELE DOUA FETE UNA ESTE DIN TELEORMAN ..CIUDAT CE CAUTA FATA AIA CIND AM IESIT DIN CIRCA DE POLTIE NR 8 ... ELE ERAU LA PORDUS ... :O ... CER AJUTOR MII DE MS
Puteti sa folositi CML-ul,in loc de hartie igienica.
Cred ca nu e tare buna ideea,dar merge.

Nu aveti nici cea mai mica sansa.
Succes.:D
da pentru ce sa dai in judecata politistii? ca tia-u dat amenda si ti-au pus catusele? sunt foarte multe cazuri in care se poate da amenda si mult mai multe in care se pot pune catusele. In cel mai fericit si mai fericit caz pozi sa faci o contestatie la pv si prin absurd sa o castigi?
da tu pentru ce ti-ai scos cml? pentru ca ai avut catusele? :))
frank_kvitta a scris:

Prima data trebuie sa inteleg ce scrieti,iar apoi,vor avea efect blestemele:))
Nu imi spune ca ai luat bataie degeaba.
Ai gura prea mare.

daca asta cauti, iei bataie oriunde si oricand ... daca iti vezi de treaba ta ... nu ... ei cum numa la unii vin ,,gaborii astia" si ii bat degeaba ... stii tu, este o vorba ... fiecare nas isi are nasu ... si ca sa fii un bun politist tre sa fii un pic mai smecher decat smecherii... ei uite nicule ca in cazul de fata asta s-a intamplat ... ti-au tras-o si nu ai ce sa mai faci ... ca daca intr-adevar te-au batut ... au facut-o cu cap ... nu asa ca sa poti tu sa-i reclami ... si sunt convins pana la D-zeu ca nu au facut-o degeaba ... sanatate ...
domnul catalin2823, am vb aici despre caz multi il stiu bine nu este cazul sa revin dar procesul verbal care l-a facut gabori este fals 1 la mana de ce spun astea ..!! pentru ca a dat-o in bara ..!! cu ce sa ma abia la mana ? daca eu la-m cominicat un caz
daca le faci bine gaborilor tu cazi porma de rau desi ce a fost de fapt 1- nu era in timpul servicului 2= se numeste abuz de serviciu am proba masina lor personala care erau nu erau in masina de POLTIE CARE O STIE TOATA LUMEA ...!!!
la-m vb destul de frumos ca am educatie de la parinti mei 3 dupa ce mi-a vb urit in strada .. mi- a dat o palma domnule mi-a vb vulgar ...!!! am decis sa ma duc la circa 8 de poltie era la 50 m de caz ... ce am facut eu RAU DOMNULE CATALIN ?

AM CERUT ASA 1= SA FAC O RECLAMTIE CATRE DOMNUL CMD
2= AM CERUT UN BON DE REGIS SA VAD CUM DECURG LUCURILE ESTE CUMVA INTREZIS CA FACI CERERE DE MANA CATRE ..!!! EU ZIC CA NU PROBE SINT MASINA LOR 2 - OFITERUL DE SERVICUL DIN DATA DE 21
3= CML CUM SPUNETI DVS ESTE CIT DE CIT BUN NU ? DOVDESTE CA AM FOST BATUT IN ZIUA DE 21 ... 4- NU ERA IN TIMPUL SERVICIULUI 5

DOMNUL OFITER CARE ERA DE SERVICIU I-A TELEFONAT LOR MAI ESTE ASTA IN CIRCA SI FACE RECLAMATIE CATRE CMD DE CE LE ERA FRICA OARE SINT BUNI AGENTI ? NU CUMVA ARE MULTE PACATE ..!!!,

EI A VENIT IN CIRCA SI MA LUAT LA BATAIE .. PUMNI ... PICIOARE .. CREZI CA MERITA IERTAT-I SI TOT EI FAC PE GROZAVI ... GABORI DE DOI BANI POATE IN CIRCA 8 SINT TOTUSI ...

SE POATE DOVEDI EXISTA UN REGISTRU ORA ... DATA CIND AI IESIT ACEST DOBITOC DE GABOR ... MI-A LUAT TELEFONUL NU MI-A DAT VOIE SA VB LA TELEFON ... CUM SA SEMNEZ PROCESUL VERBAL ? DACA AVEAM LA MANA CATUSE ... DAR TOTUSI ACOLO ERA UN DOMN CU CAPU PE UMERI PROBABIL MAI MARE IN GRAD ... LA TINUT DE MANA I-A DAT DE INTELES CA NU DEA IN MINE .... SI A PLECAT ACEL DOMN DE CE CA NU VRIOA SA VADA CE FAC MARDOI ASTIA DESI TREBUIE SA STRING PROBE ... NU SE POATE SA EI SI AMENDA SI BATAIE INTR-O CIRCA DE POLTIE CA DOAR NOI TOTI ROMANI I PLATIM SA NE APARE NU SE NE BATA MS PENTRU INTELEGERE DOMNULE CATALIN CHAIR NU AM SANSE ? ATUNCI SINTEM O TARA SLABA

SA VADEM CE ESTE DE FACUT ...
nicu2, utilizator
nicu2 a scris:

domnul catalin2823, am vb aici despre caz multi il stiu bine nu este cazul sa revin dar procesul verbal care l-a facut gabori este fals 1 la mana de ce spun astea ..!! pentru ca a dat-o in bara ..!! cu ce sa ma abia la mana ? daca eu la-m cominicat un caz
daca le faci bine gaborilor tu cazi porma de rau desi ce a fost de fapt 1- nu era in timpul servicului 2= se numeste abuz de serviciu am proba masina lor personala care erau nu erau in masina de POLTIE CARE O STIE TOATA LUMEA ...!!!
la-m vb destul de frumos ca am educatie de la parinti mei 3 dupa ce mi-a vb urit in strada .. mi- a dat o palma domnule mi-a vb vulgar ...!!! am decis sa ma duc la circa 8 de poltie era la 50 m de caz ... ce am facut eu RAU DOMNULE CATALIN ?

AM CERUT ASA 1= SA FAC O RECLAMTIE CATRE DOMNUL CMD
2= AM CERUT UN BON DE REGIS SA VAD CUM DECURG LUCURILE ESTE CUMVA INTREZIS CA FACI CERERE DE MANA CATRE ..!!! EU ZIC CA NU PROBE SINT MASINA LOR 2 - OFITERUL DE SERVICUL DIN DATA DE 21
3= CML CUM SPUNETI DVS ESTE CIT DE CIT BUN NU ? DOVDESTE CA AM FOST BATUT IN ZIUA DE 21 ... 4- NU ERA IN TIMPUL SERVICIULUI 5

DOMNUL OFITER CARE ERA DE SERVICIU I-A TELEFONAT PORMA CA SINT IN CIRCA 8 DE POLTIE SI FAC RECLAMATIE ... EI A DEVENIT NERVOSI SUPARATI VEZI DOMANE CA CINE SINT EU DE I FAC RECLAMATIE ?

PORMA M-A LUAT LA BATAIE CU PUMNI ... PICIOARE ... SI MI-A PUS CATUSELE LA MANA RETINETI NU ERAAAAAAA IN TIMPUL SERVICIULUI ,,,

SE POATE DOVEDI EXISTA UN REGISTRU ORA ... DATA CIND AI IESIT ACEST DOBITOC DE GABOR ... MI-A LUAT TELEFONUL NU MI-A DAT VOIE SA VB LA TELEFON ... CUM SA SEMNEZ PROCESUL VERBAL ? DACA AVEAM LA MANA CATUSE ... DAR TOTUSI ACOLO ERA UN DOMN CU CAPU PE UMERI PROBABIL MAI MARE IN GRAD ... LA TINUT DE MANA IA DAT DE INTELES CA NU DEA IN MINE .... SI A PLECAT ACEL DOMN DE CE CA NU VRIOA SA VADA CE FAC MARDOI ASTIA DESI TREBUIE SA STRING PORBE ... NU SE POATE SA EI SI AMENDA SI BATAIE INTR-O CIRCA DE POLTIE CA DOAR NOI TOTI ROMANI I PLATIM SA NE APARE NU SE NE BATE MS PENTRU INTELEGERE DOMNULE CATALIN CHAIR NU AM SANSE ? ATUNCI SINTEM O TARA SLABA

Pai bine, sa admitem ca ai dreptate. Cum probezi ca te-au batut in circa de politie sau unde zici ca te-au batut? Ai martori? Se poate interpreta ca ei ti-au dat amenda, iar tu de suparare te-ai dat cu capul de pereti, ti-ai scos cml si vrei sa te razbuni pe politisti reclamandu-i.
Si tine minte, un politist e politist tot timpul. Se poate ca un politist sa nu aiba competenta materiala sau teritoriala, iar in cazul de fata le are pe amadoua.
De unde stii dumneata ca era sau nu de serviciu?