avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... ABUZ DE PUTERE
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

ABUZ DE PUTERE

DE EXEMPLU POT ALFA DACA UN GABOR NU SE ALFA LA LOCUL DE MUNCA ? MI-A EMIS UN PROCES VERBAL DAR STIU CA NU ERA IN TIMPUL SERVICIUL SE POATE DEPUNE O PLANGERE LA PARCHET CUM AR FI ABUZ DE PUTERE CE COD CIVIL INTRA GABORUL ASTEA ..!!!
sunt de parere sa n-o mai luati pe bajbaite si sa-i dati avocatului ala 300 lei sa va redacteze plangerea, oricare ar fi ea
dar am inteles aici ca nu costa nimik dar .. nu este corect sa ei amenda 1 sa fi bautut incerc sa string probe ma poate ajuta mult abuzul de putere doamna sa fi batut nu este usor de UITAT [bajbaite] DESI TE ROG ..!!!

DESI NU MA LASAT SA FAC CERERE CATRE COMD LOR .. A RUPT -O CEREREA CIUDAT NU POT IERTA ASA CEVA NU TREBUIE SA FACA ABUZ DE PUTERE ORCUM NU ERA IN TIMPUL SERVICIULUI OK MS MULT PENTRU SFAT
Chiar daca nu era ion timpul serviciului,putea sa va dea amenda.
Si stiti cum?O face pe numele unui coleg care e de serviciu.
Nu aveti nici o sansa.Mai bine il iertati.
nu e vb de iertat sau uitat cand esti batut
puteti depune plangerea si la parchet , nu neaparat la comandantul sectiei, numai ca trebuie intocmita corect, asa ca mergeti la avocatul acela care v-a zis ca va costa 300
gi_jane2 a scris:

nu e vb de iertat sau uitat cand esti batut
puteti depune plangerea si la parchet , nu neaparat la comandantul sectiei, numai ca trebuie intocmita corect, asa ca mergeti la avocatul acela care v-a zis ca va costa 300


S-ar putea sa pice tot el in penal,pentru denunt calomnios...

Alte discuții în legătură

Intrebare nicu2 nicu2 daca un GABOR NU SE AFLA IN tura poate sa emita proces verbal ? adica daca nu se afla la munca in ziua respectiva poate emite un proces verbal ? se poate numi ... (vezi toată discuția)
Denunt calomnios serban.mirela74 serban.mirela74 Am fost reclamata la politie de o vecina cu care sunt in litigiu ca am inregistrat/o ,fapt neadevarat.As putea sa o dau in judecata pentru denunt calomnios? ... (vezi toată discuția)
Plangere impotriva masurii unui procuror andrey85 andrey85 am facut o plangere pentru abuz in serviciu impotriva unor persoane............pe motiv ca mau dat afara din sittem pentru a aduce pe altii......iar d-ul ... (vezi toată discuția)