avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 118 soluții astăzi
Forum Activitate maier

Activitate maier

Sunt sanse sa fie adoptat ? Pe cand ??
Exista un proiect de lege pt angajatii din chimie si petrochimie ,care au realizat 30 de ani de cotizarie si au implinit varsta de 52 de ani se pot pensiona... Sau nu s-a aprobat ?
Care este varsta de pensionare pt angajatii din domeniul chimiei ?
Discuție citatie
daca sunt citat ca martor si nu ma prezint ,ce se intampla? sau daca ma prezint cine plateste ziua de lucru, transport etc.multumesc
Discuție agresiune daune
buna ziua .in data de 1 ian. am fost agresat prin lovire.ce ma sfatuiti;in 3 ian. (luni) sa merg la medicina legala pt. certificat iar apoi sa fac o plangere la politie sau cum sa procedez? multumesc.
Discuție somaj
buna ziua. in perioada in care beneficiez de somaj , ma pot angaja cu conventie, contract(2 ore) sau sa fiu in proba de lucru (fara a-mi fi suspendat ajutorul de somaj)?? multumesc
in ce stadiu de aprobare se afla legea falimentului personal?sunt sanse sa intre in vigoare anul acesta? multumesc.
Răspuns la discuția auto
contractul de vanzare -cumparare auto trebuie stampilat semnat si de politie sau numai vanzator,cumparator? multumesc
Discuție auto
buna ziua. in urma cu 6 luni am vandut un autoturism dacia (1000 E). nu am incheiat contract de vanzare cumparare. cartea de identitate a ramas la mine. cumparatorul vrea sa vanda masina. pot incheia acum un contract de vanzare cumparare la un notar sau e nevoie sa merg la politie? la notar cat costa acest contract? multumesc
Răspuns la discuția antecontract