avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 615 soluții astăzi
Forum Activitate Nimi

Activitate Nimi

Buna ziua,

Sunt absolvent al Facultatii de Drept si Administratie Publica din Bucuresti,specializarea Drept,din cadrul Universitatii Spiru Haret,durata studiilor 4 ani,promotia 2008, si al examenului de licenta din februarie 2009,la Centrul Tehnologic Suceava,conform adeverintei nr.293/23.02.2009.Va rog sa ma ajutati in demersurile mele de a ridica diploma de licenta de la Universitatea Spiru Haret.

Mentionez ca,incepand cu 01.02.2010, am incercat sa aflu informatii despre eliberarea diplomei de la Biroul Juridic,Biroul de Eliberari Diplome si de la Secretariatul General al Universitatii Spiru Haret.De la toti angajatii cu care am intrat in contact am primit numai raspunsuri care se concluzioneaza in urmatoarea fraza: “Nu am primit inca de la Ministerul Educatiei formularele pentru tiparirea diplomelor,urmeaza sa le primim insa nu stim cand.”
Diploma de licenta imi este necesara pentru angajarea la Ministerul de Justitie,functia executor bancar.
Am trimis o cerere si la Ministerul Educatiei insa nu am primit deocamdata raspuns.
Care ar fi demersurile pentru a intra in cel mai scurt timp in posesia diplomei?