avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Activitate ddena

Activitate ddena

Nu știu cui plătește administratorul, costul apare în cheltuielile comune lunare
Poate o hotărâre, indiferent de cine luată, sa fie superioara dreptului de proprietate?
Zona din jurul blocului! Dețin apartament proprietate pe care plătesc impozit plus cota parte impozit pe teren.Terenul din jurul blocului este al primăriei ptr că dacă era al meu plăteam și pe asta impozit .Daca este al primăriei, de ce plătesc eu intretinerea lui și tunsul gardului? Mulțumesc
Doresc să supun atenției următoarea situație:
Banii obținuți în urma vânzării unui teren proprietate doresc sa ii dau fiului meu care este căsătorit.
Exista o forma prin care sa - i protejez, adică să nu ajungă subiect de partaj in cazul că divorțează? Mulțumesc !
Răspuns la discuția Acțiuni Napolact
Multumesc
Acțiuni Napolact
Daca stie cineva, acțiunile Napolact, se pot vinde, cat valorează ?
Influenta anilor de Facultate in cuantumul pensiei
In legea in vigoare astăzi, anii de Facultate se adaugă la vechimea în munca.In legea nouă din Septembrie se primește punctaj pentru fiecare an de studii superioare.
Care este diferența între cele 2 legi privind cuantumul pensiei strict pentru anii de Facultate, se primește mai mult sau mai puțin? Mulțumesc!
Mulțumesc pentru răspuns și promptitudine!
La Multi Ani !
Ref.recalculare pensii cu 1 Septembrie 2024,
Data de 1.09.2024, ce înseamnă, cu aceasta dată intra in plata pensiile noi recalculate?sau incep sa fie recalculate pensiile și se vor plăti când va fi gata recalcularea?
Mulțumesc!
Ce înseamnă mesajul este offtopic? Multumesc