avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 206 soluții astăzi
Forum Activitate mayakrun

Activitate mayakrun

Buna!!
Stie cineva daca amenzile se prescriu? s-a castigat vreun proces in acest sens?
Banuiesc ca da. Eu asa am cumparat-o, asa am mers cu ea la RAR cand am trecut masina pe numele meu si nu mi-au spus nimic despre triple. Nici ulterior cand am mers sa declar schimbarea culorii masinii, tot la RAR, la diferenta de doi ani nu mi-au spus nimic despre aceasta.
Am cumparat un autovehicul in anul 2006. Acesta avea triplele interioare si exterioare lacuite cu un lac special negru de fum . Imediat dupa cumparare am fost si am facut itp-ul in statie RAR (nu in statie de inspectie autorizata de RAR), prin 2008 am schimbat culoarea autovehiculului si iar am facut itp tot in RAR. totul ok nimeni nu zice nimic de triple , pana azi 05.05.2010 cand sunt oprita in trafic de un echipaj radar si (nu depasisem viteza) si imi confisca certificatul de inmatriculare pe motiv ca triplele sunt tratate chimic sau foliate si reduc intensitatea lampilor.
nu am fost de acord cu procesul verbal si nu l-am semnat, am primit dovada de circulatie de 15 zile si doresc sa fac contestatie.
Intrebarea mea: cine e vinovat cei din rar si absolut toti agenti de circulatie care m-au oprit in cei 4 ani si nu au zis nimic de triple sau agentul de azi care a observat triplele?
Va rog sa ma ajutati cu indrumari, eu sunt din jud Neamt iar echipajul de politie din jud Iasi.