avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 622 soluții astăzi
Forum Activitate stroe ana maria

Activitate stroe ana maria

Răspuns la discuția minor
Fetita a fost incredintata tatalui pentru ca avea putere mare si acum nu mai are nimic si nu se mai poate ocupa de ea.va multumesc anticipat.
Discuție minor
Buna ziua,as dori sa ma ajutati intr-o problema daca se poate,eu sant divortata de sot de 2 ani am un copil care ia fost incredintat tatalui dupa divort.Acum fostul sot vrea ca ,copilul sa stea cu mine ca nu mai poate avea grija de ea tin sa precizez ca eu locuiesc in italia si nu am cum sa ajung sa iau eu copilul din cauza serviciului care il am,as dori sa stiu daca poate sa o aduca sora mea in italia ce documente trebuie sa faca sau cum se procedeaza in acest caz?va multumesc
Discuție pasaport
Buna ziua ,as dori sa fac un pasaport la urgenta pentru copil in cat timp se elibereaza si cat costa?va multumesc anticipat.
Discuție acte necesare
buna ziua as avea o problema ,eu locuiesc in strainatate si as dori sa imi iau si copilul aici care are 8 ani ce acte imi trebuie sa trec granita cu ea.va multumesc
In urma casatoriei a rezultat un copil ,care acum este in grija fostului sot,el vrea sa acum sa-l iau eu cum trebuie sa procedez si ce documente trebuie sa fac specific ca eu locuiesc in italia si as vrea sa-l aduc cu mine aici.va multumesc
Discuție divort
buna ziua sant ana maria si as dori sa aflu cate ceva despre un divort incheiat in 2009.avocata mea mi-a spus ca trebuie sa platesc 500 de lei pt legalizarea divortului,as vrea sa stiu daca este adevarat,si daca trebuie sa platesc eu sau fostul sot ,pt ca el a deschis divortul
va multumesc si astept sa ma lamuriti.