avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Activitate meseriasu6_9

Activitate meseriasu6_9

Răspuns la discuția marturie mincinoasa
buna ziua,decizia finala urmeaza a fi data de catre tribunal,dar atat noi(martori)cat si partea vatamata am declarat la fel iar acuzatia inculpatului sa schimbat din santaj sau furt califact si a ramas doar fapta aceea cu bataia.in concluzie inculpatul nu va mai fi acuzat iar dosarul acela se va inkide,dar vom ramane noi care cica ne-ar fi deschis noua alt dosar in urmarire penala sau ceva de genu pt marturie mincinoasa.sper sa intelegeti ceva din toata invalmasala asta care s-a produs.va multumesc
buna seara...am luat si eu un credit de nevoi persanale iar la un moment dat am rams fara servici si si nu am mai avut posibilitatea de a plati iar dupa 5 luni am primit acasa o scrisoare cum ca ,contractul a fost reziliat si trebuie sa le achit suma intehral in termen de 15 zile.ce se poate intampla in astfel de situatii?
Buna seara.....am si eu o nelamurire...in urma cu cativa ani,mai exact 2 a avut loc o bataie in barul in care ma aflam,drept urmare am fost si martor iar la momentul respectiv am dat o declaratie iar acum,adica dupa 2 ani am fost chemat in istanta pentru ami sustine acea declaratie,iar cei care au facut parte din aceasta bataie care pana la urma s-a transformat si in furt calificat sau santaj mi-au zis ca ei s-au impacat si sa nu mai dau acea declaratie si sa mi-o schimb pt a nu mai fi pe rol acea incadrare de furt calificat.iar parchet sa autosesizat si am primit un tel de la un politist cum ca mi s-a deschis dosar penal pt marturie mincinoasa.intrebarea mea este...cat la suta am sanse sa scap nevinovat din aceasta problema?Tin sa precizez ca nu mi-a dat nimeni nici un ban prin care sa ma motiveze in acest fel.va multumesc