avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 252 soluții astăzi
Forum Activitate ancaemy

Activitate ancaemy

Acum 2 ani in urma fiind salariata am luat un imprumut de 9000 ron fara gaj sau giranti,in prezent am fost pensionata pe caz de boala -cancer mamar cu sin extirpat,cu o pensie de 350 ron fiind in situatia de a nu mai putea plati ratele lunare,in cadrul contractului banca a incheiat o asigurare de viata pentru riscul de deces din orice cauza, avind ca obievtiv viata ,sanatatea si integritatea imprumutatului.As dori sa stiu daca ma pot folosi de aceasta asigurare si daca da ce ar trebuii sa fac? In cazul in care nu ma poate ajuta aceasta asigurare la ce ma pot astepta din partea bancii?
Am luat un imprumut in 2008 de 9000 ron pe termen de 8 ani,atunci fiind salariata. In prezent in urma unei boli cumplite(cancer) fiind si operata am fost pensionata pe caz de boala cu o pensie minima de 350 ron. In aceasta situatie nu mai pot plati ratele lunare ,pensia abia ajungindu-mi pentru tratament si mancare. As dori sa stiu ce pot face in situatia mea ? Banca ma suna de 4-5 ori pe zi amenintindu-ma sa duc banii.In cadrul acestui imprumut am si o asigurare de viata facuta la EFG retail asigurari si as dori sa stiu daca ma ajuta in situatia mea. Va multumesc!