avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Activitate mellisa_38f

Activitate mellisa_38f

fratele meu sa eliberat din penitenciar acum o saptamana si vreau sa vina in vizita in italia la mn vreau sa stiu daca poate sa vina ?iar daca are interdictie vamala cum poate sa o ridice.va multumesc anticipat
Răspuns la discuția Drept vizitare minor
va multumesc din suflet.am sa iau legatura cu un avocat de aici din marea britanie sa vad ce pot face.inca o data mii de multumiri
buna ziua ..
Eu locuiesc in marea britanie de 3 ani de zile am trait in concubinaj cu o fata romanca dupa 1an si 2 luni a ramas insarcinata ...a nascut in marea britanie copilul meu pe care bine inteles i-am dat numele meu minorei..(in tot acelasi timp familia ei nu era de acord cu mine ca nu aveam situatie financiara foarte buna deoarece muncesc ca orice om de rand in marea britanie) acum 2 luni de zile ma mintit sa ne mutam in italia ..am plecat in italia la fratele meu in termen de 2 saptamani am inchiriat o casa pentru noi3 eu ea si copilul si am inceput munca..dupa o saptamana am venit de la munca si nu am mai gasito acasa nici pe ea nici copilul ..am cautato peste tot nu am gasito ..a 2 zii ma sunat si mia zis ca este la sora ei tot in italia bine inteles..si nu se mai intoarce la mine ca nui place viata de familie..mentionez ca in acesti 3 ani cat a stat in marea britanie nu a muncit niciodata.dupa 2 saptamani am tot incercat sa vina inapoi ca a plecat fara nici un motiv . am vazut ca nu vine mam intors in marea britanie unde o am pe mama mea si bine inteles am si documente .dupa ce mam intors ma mintit ca se intoarce inapoi dar numai are bani .. pentru ea si pentru copil ..iam trimis banii si dupa aceia nu mia mai raspuns la telefon.
As avea o mare intrebare cum pot sa procedez sa imi vad copilul ca nu vrea sa mil arate pe internet nu vrea sa raspunda telefon.Va as ruga daca imi puteti spune ce trebuie sa fac pentru ca nu stiu nimic de copilul meu..sa deschid un proces aici in anglia?? sa ma duc la politie sa o dau ca parasire de domiciliu..sau trebuie deschis proces in romania pentru incredintarea minorului..(deoarece situatia ei financiara este foarte precara si nu stiu cu ce intretine copilu meu ..
Va multumesc Din suflet!!!
Răspuns la discuția decret 507/2010
va multumesc din suflet.a fost arestat pt inselaciune.da are si zile de munca sicolaborari artistice in incinta penitenciarului deci ar putea face cerere pt a intra in comisie?
va multumesc inca o data
Răspuns la discuția decret 507/2010
nu va suparati nu am inteles nimic totusi as vrea si eu sa stiu raspunsul la o intrebare fratele meu major fiind are de executat o pedeapsa de 6 ani si 10 luni.nu stiu cum se calculeaza 1 an transformat intr-un an de detentie.multi miau zis 6 luni la an alti miau zis 8 luni la an.nu stiu pe cine sa cred.pe 1 iunie are executat 3ani si 5 luni normal cat ar trebui sa mai stea inchis?
poate beneficia de eliberare conditionata? poate intra in comisie?va multumesc din suflet
Răspuns la discuția decret 507/2010
nu stiu unde sa gasesc sa citesc aceasta lege.va multumesc mult
fratele meu a fost condamnat la 6 si 10 luni.pe 1iunie are exact 3 si 5 luni executati cap coada.poate beneficia sa se elibereze la jumatate din pedeapsa?sau cum se socoteste exact?cand ar putea intra in comisie pt propunere de eliberare conditionata?
va multumesc din suflet