avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 618 soluții astăzi
Forum Activitate bogdan_anghelache

Activitate bogdan_anghelache

daca erau 2 berze lesinate pe autostrada tot pe cnanr trageam la raspunedere pt ca se ocupa de buna funcionare a autostrazii.
iar daca ati stii despre ce zona vorbesc, cea chiar la intrare de la cernavoda, ati stii despre ce vorbesc.
CNADR are vina ca a permis intrarea ciobanului pe autostrada, iar eu distanta nu prea aveam cum sa o pastrez din moment ce este curba iar autoturismul din fata era aproape oprit si nu era semnalizata turma decat de un ofiter de politie cu mainile ridicate, fara baston si fara vesta reflectorizanta.
Datele ciobanului le-am luat de la agentul de politie care l-a amendat dar nu stiu cate sanse am sa castig procesul impotriva lui.
Buna ziua, as avea nevoie de cateva sfaturi privind urmatoarea problema.
Pe 07.06. 2010 am avut un accident pe autostrada A2, am lovit in spate un autoturism care incetinea pentru ca pe autostrada trecea o turma de oi. Accidentul a avut loc chiar la intrarea pe autostrada sensul de mers dinspre Constanta spre Bucuresti. Dupa ce se urca pe autostrada este o curba spre stanga inainte de podul Saligny, in locul acela turma de oi era indrumata de catre un echipaj de politie spre iesire. Ciobanul a fost amendat pentru ca era pe autostrada cu animalele abia in momentul in care s-a produs accidentul.
As vrea sa stiu daca dau in judecata CNADNR, pentru ca a permis intrarea pe autostrada a ciobanului cu turma de oi, fapt in urma caruia a rezultat evenimentul rutier in care am fost implicat, si sa imi recuperez banii pe daunele autoturismului.
Multumesc anticipat.