avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 390 soluții astăzi
Forum Activitate mihai_bebi

Activitate mihai_bebi

acum doi ani am cumulat 15 puncte penalizare (01.09.2009) si abia acum mi-a fost trimisa instiintarea ca am permisul suspendat din data dec 12.09.2011.Am fost la politie si mi-au comunicat ca mi-au suspendat permisul pt.60 zile ca nu l-am predat la timp.Mentionez ca eu am luat la cunostinta abia in data dec 18.09.2011(data de pe plic si comfirmarea de primire).Ei spun ca nu am vrut sa primesc plicul si apoi au trimis un agent de politie care mi-a lipit pe usa comunicarea , au doar o semnatura indescifrabila fara nici un nume de martor.Cum pot sa reduc suspendarea la 30 zile ?
Va multumesc.
daca nu am platit o factura la o retea de telefonie, care sunt pasii facuti de societatea de telefonie pentru a-si recupera banii? (primesc amenintarii de la o societate de recuperare )
Multumesc mult pentru raspunsul prompt si la obiect. Acum merg la primarie.
Cum se face titlu de propietate pe casa parinteasca daca doi din frati au decedat ,casa este construita prin anii 1930 -1935 in comuna Margineni-Nt?
Am fost amendat si mi-sa retinut permisul pt depasire neregulamentara.In realitate am trecut inaintea altui autovehicul fara a incalca marcajul longitudinal.A fost oprit si soferul "depasit" si trecut in procesul verbal.Am contestat procesul verbal explicand ca nu am calcat marcajul.Politistul era cu radarul si facea inregistrari(am cerut in instanta inregistrarea).Ma gandesc ca el (politistul ) va intimida soferul "depasit" si nu va prezenta in instanta inregistrarea. Intrebarea e : poate sa faca asta sa nu prezinte inregistrarea?Pot recuza martorul? Ce ma sfatuiti sa fac si cum sa procedez in instanta ? multumesc:sorry: